• Обновено
YASHICA МФ-1 Слика Уметност 35mm Филм Камера Set (Армија Зелено)

YASHICA МФ-1 Слика Уметност 35mm Филм Камера Set (Армија Зелено)

Оценката:
DEN 1439.76

Тековен
Во магацинот.

КАМЕРАТА ТИП : YASHICA МФ-1 Слика Уметност е едноставна 35mm филм камера со shutter speed на 1/120s.ФОКУСИРАЈЌИ се на ОПСЕГОТ : Тој нуди фокус опсег од 1m кон бесконечност.ЛЕЌИ на камерата : YASHICA МФ-1�s објектив нуди фокусна должина на 31mm со f/11 отворот.ВГРАДЕН БЛИЦ : Користење на внатрешниот флеш да се добие совршен слики дури и во слабо осветлување.ВКЛУЧЕНИ ФИЛМ : Пар МФ-1 Слика Уметност со вклучени YASHICA 400 35mm негативни филм за улица прилепува.Едноставна 35mm филм камера Пука во shutter speed на 1/120s Фокусна должина на 31mm со f/11 отворот се Фокусира опсег од 1m за бесконечност Вграден блиц за да фотографирате од далечина во слабо осветлување Флеш е овозможено преку една AA батерија Вклучува YASHICA 400 35mm негативни филм.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.