• Обновено
LotFancy Фреон Течење Детектор за Халоген Истекување на Гас, Ладилни HVAC Течење Детектор за CFCs HCFCs HFCs R134a R1234yf R410a R22 R11 Тестер, Висока Точност, со Индикатор Светлина

LotFancy Фреон Течење Детектор за Халоген Истекување на Гас, Ладилни HVAC Течење Детектор за CFCs HCFCs HFCs

Оценката:
DEN 2301.60

Тековен
Во магацинот.

Детектира SF-6 во висок напон прекинувачи.Мешавини како што е AZ-50.Во windy област, дури и голем течење е тешко да се најде.Се чека за 6 секунди далеку од потенцијалот на истекување област откако детектор на истекување е вклучен за повеќе точни откривање или тоа не може да се даде точен алармот кога ќе се обидете да се открие.Завртете го knob насока на стрелките на часовникот за да го вклучите детектор на истекување, по 6 секунди, тоа се претвора во stand-by режим и почнува да beep редовно.Одлична сензор со максимална чувствителност на 0.Детектира халоген гас и повеќето гасови кои содржат хлор, флуор и бром.Ладилни Фреон детектор на Истекување, со прецизна ултра-ниска потрошувачка на енергија IC дизајн, може да бидат автоматски прилагодени за најдобри оптимални откривање на државата.Детектира чистење агенти кои се користат во хемиско чистење апликации.Мешавини како што е AZ-50.Оваа Фреон детектор на истекување е дизајниран со корона сензор па сондата треба да биде многу блиску до истекување на гас област. 1 x упатството.Детектира халоген гас и повеќето гасови кои содржат хлор, флуор и бром.Широка Примена : .Работна температура : 0 °C ~ 52 °C.R22, R123, R124, R401 A, R401 B, R402 A, R403 B, R408 A, R409 A, R414 B, R416 A итн.Сирената е структуриран така што само постојан проток ќе се постави тон исклучи за да се утврди течење.Според овој услов, тоа е подобро да ги заштити потенцијалните течење област.Димензија : 22.На животниот век на батеријата : околу 50 часа под нормална.Кога откривање, на сондата треба да биде преместена околу локацијата во висина не повеќе од 1-2in/втор и не повеќе од 1/4in од површината.R23, R134a, R404 A, R407 C, R410 A, R417 A, R422 A, R422 B, R422 D, R507, R508 B итн.Детектира чистење агенти кои се користат во хемиско чистење апликации. Максимална чувствителност : 6gr/год(халоген refrigerants).Lot Fancy Фреон Течење Детектор ќе го открие сите видови на халоген refrigerants вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на : .Лажни позитиви се обврзани да се случи како прашина, воздух, и други загадувачи може да се постави го исклучите.R11, R12, R13, R113, R114, R500, R502, R503 итн.Детектира Етилен Оксид гас протекување во болница стерилизирање опрема.Флексибилен истрагата околу 7.R11, R12, R13, R113, R114, R500, R502, R503 итн.Побавно и поблиску движење на детектор во голема мера ќе се подобри веројатноста на наоѓање на течење.Овозможува откривање на тешки и тешко да се постигне места.

Параметри на производот

Working temperature:
0 °C ~ 52 °C.

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.