• Обновено
Westek Отворено Вртливата Светлина Контрола со Photocell Сензор (SW103T), 2 Пакет – Мрак за да се Зора Отворено Светло Контрола, Времето Отпорни – Идеален за Lampposts и Тремот Све?

Westek Отворено Вртливата Светлина Контрола со Photocell Сензор (SW103T), 2 Пакет – Мрак за да се Зора Отворено

Оценката:
DEN 359.52

Тековен
Во магацинот.

Автоматско Светлина Контрола – Нека smart Photocell сензорот технологија се претвори вашиот отворено светла и исклучување секој ден.Ова отворено летно сензор префрлете се работи со LED, блескаво, флуоресцентни, метал halide, меркур пареа и натриум светилки.Мрак за да се Зори – Заборавајте тајмери, светлата дојде на автоматски се во мрак и да го исклучите во зората.Уредот swivels за оптимално светлина позиционирање и е еден-време, времето-доказ решение да ви помогне да ја намалите осветлувањето на трошоците.Толку Многу се Користи – Идеален за надворешна употреба тремот земјиште lamppost ights, градина, и пјер светла, како и рефлектори.Нека овој Westek Фото Контрола се задржи вашата патека осветлена во темнината и заштеда на енергија и пари за кога ќе заборавајте да го исклучите светлата.Безбедност За Вашиот Дом – Дизајнирани со тебе во предвид, Westek фото контрола ви помага да се симулира дома вработување да ги одврати натрапниците кога сте далеку од дома во текот на ноќта.Оваа е-мора да има безбедноста на објектот за одмор домови и празни изнајмување својства.Едноставна Инсталација – Ова photocell сензор за светло за надворешна осветлување се поврзува директно со електрична кутија со стандардни ½ "цевка нишка и 6" должина претходно одземен води.Инструкциите се затворени за да им помогне со инсталација и решавање на проблеми.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.