• Обновено
ДНК MOTORING ХЛ-О-FF16-Б.К.-СМ-СУМ Пар Црни Домување Чад Леќа Килибар Агол Фарови Замена За 15-18 Фокус Одговара на Халоген Светлата Модели

ДНК MOTORING ХЛ-О-FF16-Б.К.-СМ-СУМ Пар Црни Домување Чад Леќа Килибар Агол Фарови Замена За 15-18 Фокус Одговара

Оценката:
DEN 1764.00

Тековен
Во магацинот.

Сијалица Модел : H11 Ниска/ H1 Висок / Зрак Тип : Рефлектор.Компатибилен Со : 2015-2018 Фокус S / SE / ST Модели.Вклопуваат со Халоген Тип Светилки Модели Само.Не се Вклопуваат LED светилки drl Денот Време Работи Светлина Модели.Доаѓа со Комплетен Сет на Фарови (за Возачот и Совозачот Страна) Plug-n-игра Операција, Директна Топ-На OE Fitment или Замена за Акции Единица.Без Жици или Било која Друга Промена што е Потребно. 100% Сосема Нови во Кутија.Пакување со Брз Пена и Меур заврши.Носи Различен Изглед на Возилото, што е Одлично за Покажуваат Користете или за да го Замени Стариот и Носи Фарови.S.А.E.и Г. O. T. Одобрени за да се Обезбеди Квалитетот и Fitment.Боја : Црна Домување / Пушеле Леќа / Amber Агол.Сијалица Модел : H1 Висок / H11 Ниска Зрак (Светилки Не Се Вклучени).Зрак Тип : Рефлектор.ОЕМ Дел Број : F1 EZ13008 F,F1 EZ13008 GF1 EZ13008 G,F1 EZ13008 L,F1 EZ13008 M. 15-18 Фокус.Не Се Вклопуваат Електрични Модели.Само Се Вклопува Халоген Светлата Модели.Plug-n-Игра Операција, Директна Топ-На OE Fitment или Замена за Акции Единица.Не бара Измена или Дупчење.Забелешка : Инсталацијата настава не е вклучена.Професионални installer-от е препорачливо.Одржување на вашето возило фарови е од клучно значење за вашата безбедност на патот, како и безбедноста на другите, особено во inclement временските услови или во текот на вечерните часови.Вашиот фарови им овозможуваат на другите да се видиме и да ја зголемите вашата видливост во средини кои се помалку од идеална, па тоа е од витално значење за правилно одржување на нив.Добиете вашата фарови проверуваат за да бидете сигурни дека тие се навистина помагање и не презентирање на непотребни ризици.Препорачливо е дека фарови се насочени најмалку еднаш годишно, бидејќи нивните прилагодувања може да се менуваат со тек на време поради било кој број на фактори.Нашите професионални техничари прават тешки за истражување и развој во тестирање автомобил апликации и опрема за нашите производи.На светла (headlamp) е светилка во прилог на предната страна на возилото, да го осветли патот напред.Светлата перформанси постојано подобрување во текот на автомобилот возраст, поттикна страна на големите разлики помеѓу денот и ноќта за време сообраќај фатални случаи.Тоа е добра идеја да почнат надградба на вашето возило од тоа да имаат нов пар на светлата.Нашите фарови максимизирање на видливост за вас и за другите возачи на патот да избегнат да бидат вклучени во сообраќајна несреќа.Од друга раце, за сигурни, нашите фарови ќе се зголеми изглед на вашиот автомобил и да ја направат стои надвор на патот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.