• Обновено
Количина 200 Двојна Буква Laminating Пошта 3 Мили 11-1/2 x 17-1/2 Топла Laminator Ракави

Количина 200 Двојна Буква Laminating Пошта 3 Мили 11-1/2 x 17-1/2 Топла Laminator Ракави

Оценката:
DEN 2090.40

Тековен
Во магацинот.

Автентични Орегон Ламиниране Премиум Laminating Пошта се Врвот Рангирани во Јасност & Сврзување. 200 пошта по кутија и да го вклучува најмалку 2 силикони обложени превозници. 11.5" x 17.5" (292mm x 445mm) и 75 microns по размавта.Јасно гланц, 3 mils по размавта, стандард 1/8" заоблени ќошиња.Топлина активира термички лепило на полиестер пластика филм. 200 пошта двојна буква (мали мени) Големина термички (топлина активира) јасен сјај на laminating пошта. 11-1/2 x 17-1/2 (292mm x 445mm) со 3 mils (75 microns) по размавта и со печат на еден 11-1/2" раб. 200 пошта на бокс пакетот вклучува најмалку 2 силикони обложени превозници.Мини-Писмо, големина овозможува 1/4" ламинатни граница околу вашиот стандард 11" x 17" лист хартија.Пошта имаме стандард 1/8" радиус заоблени ќошиња.Квалитет ги исполнува или го надминува сите големи брендови, но на генерички цените.Максимална карта на акции големина препорачува за оваа торбичка е 11-1/4" x 17-1/4" (или помалку), да се остави стандард 1/8" границата од јасно ламинатни околу сите страни на картичка за безбедна запечатени раб.СОВЕТИ : Индустриски стандардна спецификација за 3 мили laminating пошта е 3 mils на секоја размавта за вкупно 6 mils додаден на вашиот лист хартија.Исто така, 1 мили е еднаква на 1/1000th од очигледна (или 25 microns метрички).Индустријата повици овие laminating пошта кога тие се снабдени на само една предност, наместо на три, како папки.Инсистираат на Автентични Орегон Ламиниране Премиум Laminating Пошта.Ќе ми биде драго да не.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.