• Обновено
SmallRig Rosette Страна се Справи со Рекордни Старт/Стоп Далечински Потребен за Повеќе Избрани Камери - 3324

SmallRig Rosette Страна се Справи со Рекордни Старт/Стоп Далечински Потребен за Повеќе Избрани Камери - 3324

Оценката:
DEN 958.80

Тековен
Во магацинот.

СТАРТ/СТОП СНИМАЊЕ : SMALLRIG Rosette Страна се Справи со 3324 е дизајниран да обезбеди лесен рекорд старт/стоп контрола за стабилен и удобен снимање искуство.Со ергономски дизајн, рачката има силиконски гел копчето за снимање на врвот каде палецот почива.КОМПАТИБИЛНОСТ : На rosette се справи со е компатибилен со повеќе избрани камери, како на Sony О7/A7 II/A7 III/A6000/RX100 Серија, за FUJIFILM X-Т3/X-T4, за Panasonic GH5/5 S/G9/G95/S5/S1/S1 R/S1/BGH1, и за Z CAM Е2/M4/S6. Различни камери одговараат на различни контролни кабли.Ве молиме проверете со вашиот модел пред ставање на ред. 360 степени ROTATABLE : Со rosette за ARRI стандард (M6, 31.8 mm во дијаметар), тоа може да се прилагоди 360 степени, лесно да се смени позицијата за време на снимањето.ИМАЈТЕ на ум : Вие треба да купите SMALLRIG Rosette Планината 2804 одделно да се поврзете оваа дрвена рачка за да кафез без rosette планината.ПОСВЕТИ ДИЗАЈН : дрвена рачка е ергономски дизајн, тоа е удобно да се одржи во рака.На сите-во-едно дрвена рачка може да го подобри зафат искуство многу.Answer : ___________________________ NOTE : 1. Дршката може да се користи само за контрола на снимањето, а не да се контролира фотографирањето или фокусирање. 2. Ако сакате да купите навој страна рачка, ве молиме да пребарувате за "SMALLRIG 3323".Ако сакате врвот на НАТО се справи, ве молиме да пребарувате за "SMALLRIG 3322".SMALLRIG Rosette Страна се Справи со Рекордни Старт/Стоп Далечински Потребен за Повеќе Избрани Камери - 3324 дршката е компатибилна со следниве камери : За Panasonic S5/S1/S1 R/S1 H GH4/GH5/GH5 S/G9/G95/BGH1 За Fujifilm X-Т3/X-T4 За Sony О7/A7 R/A7 S/A7 II/A7 RII/A7 SII/ A7 SIII/A7 III/A7 RIII/A7 R IV/A9/A9 II/FX3 За Sony A5100/A6000/A6100/A6300/A6400/A6500/A6600 За Sony RX100 VI/RX100 VII За Z CAM Е2/M4/S6 ЗАБЕЛЕШКА : 1. Ве молиме да се обезбеди стабилна врска до камерата. 1. Различни камери одговараат на различни контролни кабли. 2. Да се чува далеку од vapors.Компатибилност : Rosette планината за ARRI Стандарден Пакет Вклучува : 1 x Rosette Страна се Справи со 1 x Ален Клуч 1 x Контрола Кабел за Sony (Type C за МУЛТИ) 1 x Контрола Кабел за Fujifilm/ за Panasonic (Type C за LANC) 1 x Контрола Кабел за BGH1 / за Z CAM (Type C за LANC) Производ Димензии : 99.3 x 88.4 x 70mm Пакет Димензии : 120 x 130 x 77mm Нето Тежина : 240g±5g Пакет Тежина : 350±5g Материјал : Алуминиум, Дрво.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.