• Обновено
Спокоен Иновации Centralalert Систем за Известување Ca360h Вибрирачки будилник/приемник со Виси на Вратата Затропа Сензор за Глуви или Губење на Слухот, Оштетување на Инва?

Спокоен Иновации Centralalert Систем за Известување Ca360h Вибрирачки будилник/приемник со Виси на Вратата

Оценката:
DEN 4223.76

Тековен
Во магацинот.

CA360 Vibrating Часовник Приемник Карактеристики : неограничен број на Central Alert CA360 систем може да се користи во близина, како што се згради или хотели Сигнали за алармот, врата, врата чука, телефон/факс, аудио аларм, бебе, времето, движење и повеќе (се продава одделно).Поддржува до 4 CA-DB doorbells и CA-DX врата тропаат сензори (во било која комбинација) Поддржува до 10 CA-RX оддалечени корисници, 10 CA-PX лични пејџери, 10 CA-СЕКИРА аудио сензори, 4 CA-СОС итни СОС привезоци, 3 CA-BX бебе плаче сензори, 1 CA-CX телефон сензор и 1 CA-NOAA времето сигнализација сензор будилник е се прилагодува осветленоста на екранот, dual прилагодувањата за аларм и двоен кревет shaker приклучоци (еден кревет shaker вклучени). 1.25" светла на часовникот на екранот Прилагодливи гласно аудио звук и светло flasher Големи и лесно да се види сигнализирање икони 2.4 GHz фреквенција.Користи 520 Hz плоштад-бран технологија за максимална аудио предупредување, се најде за да бидат поефективни во сигнализирање на луѓето со слушно оштетување До 200 ft работен опсег Димензии : 6.5" x 4.5" x 2.25" резервната Батерија 4 АА Ni MH (батерии не се вклучени).CA-DXH Врата Тропаат Сензор Карактеристики : 2.4 GHz оперативни фреквенција До 210 ft работен опсег Користи 2 AA алкални батерии (не се вклучени) Димензии : 2.5" x 3.8" x 1" * Додатоци се продава одделно.Заврши врата тропаат сигнализирање решение со аларм приемникот и на вратата затропа signaler за гости кои се глуви или тешко на слухот.За хотели во потрага да се обезбеди сигнализација решение за гости со губење на слухот, овој комплет вклучува CA360 H Приемник со вграден часовник, будилник и кревет shaker, плус CA-DXH врата тропаат signaler која виси на внатрешни работи вратата knob - не повеќе-на-врата клип тоа е видливо од ходникот!Спаси $39.95 со овој пакет преку купување на секоја компонента посебно!На Central Alert CA360 вибрирачки будилник/приемник од Спокоен Иновации е сите-во-едно систем за известување.Тоа вклучува CA-DXH врата тропаат сензор за хотели кои сакаат да ги нудат своите глуви и тешко на слухот гости безжична сигнализирање систем за часовникот за аларм вратата и чукам.На CA360 е вибрирачки двојна будилник кој има светла изградена-во flasher, голем избор на уште пријатен глас коишто се слушаат звук и две кревет shaker приклучоци.Еден кревет shaker е вклучена.Таа користи 520 Hz плоштад-бран технологија, се прикажани за да бидат поефективни во будење на луѓето со губење на слухот.Не постои инсталација потребни за CA360, и сите операции се безжична.На Вратата Затропа Сензор со Врата Закачалката е вклучена и го испраќа до Central Alert приемникот да ве известува кога некој тропа на вратата.CA-DX Врата Тропаат Сензор идеален за спални или хотелски соби и е сигурна и безбедна бидејќи не постои дел видливи надвор од вратата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.