• Обновено
Aukson PTC Грејач, Заштеда на Енергија PTC Автомобил Фан Воздух Греалки Безбедност, Стабилност Греење на Елемент Мал Простор за Греење Инкубаторот(12V 150W)

Aukson PTC Грејач, Заштеда на Енергија PTC Автомобил Фан Воздух Греалки Безбедност, Стабилност Греење на Елемент

Оценката:
DEN 648.00

Тековен
Во магацинот.

★★★【Високи Перформанси】- PTC грејач со изолатор на површината, се безбедни за употреба, висока сигурност. ★★★【Лесно да се Работи】- се загреваат многу брзо, долг животен век.Со дупки за монтажа, лесно да се инсталира. ★★★【Одличен Материјал】- На PTC грејач усвојува отпорни на топлина силикони жица како водечки жица, црвена жица за "+" и црна жица за "-". ★★★【Предност】- Овој систем е заштеда на енергија, кога грејач зголемува надворешна температура, на сила ќе се намали постепено во рамките на одредени опсези. ★★★【Употреба】- Применливи за грејач, овлажнител, климатизација и други најчесто се користи за домаќинство. 1. Со изолатор на површината, се безбедни за употреба, висока сигурност.2. Се загреваат многу брзо, долг животен век.Со дупки за монтажа, лесно да се инсталира.3. Усвојува отпорни на топлина силикони жица како водечки жица, црвена жица за + и црна жица за.4. Овој систем е заштеда на енергија, кога грејач зголемува надворешна температура, на сила ќе се намали постепено во рамките на одредени опсези.5. Применливи за грејач, овлажнител, климатизација и други најчесто се користи за домаќинство.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нова Боја : Black Optional Тип : #1 Номинална Напон : 12 V Номинална Моќност : 180 W (15 A) #2 Оценет Напон : 24 V Номинална Моќност : 180 W (10 A) #3 Номинална Напон : 24 V Номинална Моќност : 300 W (15 A) Монтажа Дупка Растојание : прибл. 87mm / 3.4 Монтажа Дупка со Дијаметар : прибл. 4mm / 0.16 Производ Големина : прибл. 60 x 60 x 42mm / 2.4 2.4 x x 1.7 Средина Температура Опсег : -5~65 Package Тежина : околу. 160g Quantity : 1pc Package се Вклучени : 1 x PTC Heater Note : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на 12 V производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.PTC Воздух грејач со вентилатор, серија на производот инструкции : 1. Кога гола жица се прошири од греалка,позитивните и негативните electrode не се разликуваат.Ве молиме текст отценети напон и доволно струја.2. Кога гола жица се прошири од фан,црвено е позитивен electrode и црна е негативен electrode.Ве молиме текст отценети напон и доволно струја.3. Грејач може да се користи во екстремно потпевнувам.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.