• Обновено
DJI Безжична Палецот Контролер за Ronin

DJI Безжична Палецот Контролер за Ronin

Оценката:
DEN 7176.00

Тековен
Во магацинот.

Зачувувате Претходно Наместени Прилагодувања.На DJI Безжична Палецот Контролер за Ronin е едноставен за инсталација и употреба, DJI Ronin Безжична Палецот Контролер (Вклучувајќи дополнителни надворешни приемник) прави контрола на вашиот Ronin полесно и повеќе интуитивен, дури и со само еден оператор.Фати снимки кои се тешко или невозможно сега, и започнете со користење на вашиот gimbal на својот целосен потенцијал.Сопствени-направи притисок чувствителни stick ви овозможува брзо да ги промените прилагодувањата, брзина и насока на вашиот gimbal, сите на удар на вашиот палец.Контрола каде што камерата е свртен и пристапите на advanced settings вклучувајќи калибрација и channel settings.Правење на промени е дури и побрзо отколку при користење на Ronin далечински контролер или мобилен стан, и може да се направи во текот на било која од вашите снимки.Безжичниот палецот контролер е совршено компатибилен и е подготвен да се користи со двете DJI Ronin и Ronin-М. Сепак дополнителни надворешни приемник е потребна за употреба со Ronin, додека Ronin-М е вграден приемник му овозможува употреба, без било какви дополнителни делови.Едноставно линк Палецот Контролер на вашиот gimbal, и сте подготвени да одите.Палецот Контролер стеги кои лесно да се справи со решетки или може да се постави било каде ви се допаѓа, не се потребни алатки.Вие сега може да се изврши Auto Tune Стабилност или дури и калибрирање на gimbal без да биде врзан за вашиот мобилен уред.Едноставно внесете го главниот menu (мени) во палецот контролер и одберете Кали Систем или Auto Tune под Gimbal менито.Го видите вашиот моментален статус и кликнете низ опции за менијата со користење на светли, јасни OLED екран.Овој компактен уште моќен дисплеј прави пристап до основните функции на вашиот Ronin или Ronin-M лесно.Палецот Контролер е вграден-на полнење на батеријата ви дава до 18 часа на моќта на плаќање, овозможувајќи ви да го користат во текот на целиот ден без да се грижите.Ако сакате да ја контролирате вашата Ronin или Ronin-M од далечина, речиси 200 метри (60 метри) пренос спектар прави снимање на уникатен снимки лесно.Карактеристики : Целосна Контрола од страна на Палец : за сопствени-направи притисок чувствителни stick ви овозможува.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.