• Обновено
uxcell Зелена Филм Пескарење Диск 60 Жито 5-Инчен 8-Дупка Алуминиум Оксид Абразивни Кука и Јамка Поддржан Sandpapers за Сандер 50 Компјутери

uxcell Зелена Филм Пескарење Диск 60 Жито 5-Инчен 8-Дупка Алуминиум Оксид Абразивни Кука и Јамка Поддржан Sandpapers

Оценката:
DEN 623.76

Тековен
Во магацинот.

[ Материјал ] - Направени од алуминиум оксид корунд, анти-затнување обложени, овие sandpapers имаат висока сила полирање способност и долга-трајни мелење моќ.И тоа е водоотпорен, влажно и суво користи. [ Трајни ] - Од полиестер филмската база е тешка и солза-отпорни, со што нашите сандер хартија не е лесно да се скрши под висок мелење интензитет.Згора на тоа, таа има добра рамност, може да полски производи со висок мазност. [ Обновливи ] - Кука и Јамка Поддршка е дизајниран за лесно да се инсталира и да ги преземат, освен, ова монтажни поддршка е погодно да се промени од кога се користи. [ Примена ] - 60 Жито (P60) sandpapers се погодни за мелење полирање на дрво, base, метал, не-метал, кожа, камен, стакло и други материјали. [ Size ] - Овие 5-инчен тркалезна форма пескарење трудови компатибилен со повеќето случајни орбитал сандер.Опис[ Материјал ] - Направени од алуминиум оксид корунд, анти-затнување обложени, овие sandpapers имаат висока сила полирање способност и долга-трајни мелење моќ.И нејзините водоотпорен, влажно и суво користи.[ Трајни ] - Од полиестер филмската база е тешка и солза-отпорни, со што нашите сандер хартија не е лесно да се скрши под висок мелење интензитет.Згора на тоа, таа има добра рамност, може да полски производи со висок мазност.[ Обновливи ] - Кука и Јамка Поддршка е дизајниран за лесно да се инсталира и да ги преземат, освен, ова монтажни поддршка е погодно да се промени од кога се користи.[ Примена ] - 60 Жито (P60) sandpapers се погодни за мелење полирање на дрво, base, метал, не-метал, кожа, камен, стакло и други материјали.[ Прашина Слободни ] - Пред-удирани со тупаници 8 дупки за ефикасно собирање прашина за да се спречи сабо.[ Size ] - Овие 5-инчен тркалезна форма пескарење трудови компатибилен со повеќето случајни орбитал сандер.Specification Granularity : 60 Жито (P60)Тема : Собираат Назад, 8 Holes Base : Полиестер Film Material : Алуминиум Оксид Corundum Package : 50 Компјутери x пескарење хартија дискови.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.