• Обновено
Troful Топ 6 USDA Органски Есенцијални Масла Чакра Хривнија Подарок Сет, Чиста Лаванда, Чајно Дрво, Сладок Портокал, Frankincense, Пеперминт, Lemongrass Ароматерапијата Етерични Ма?

Troful Топ 6 USDA Органски Есенцијални Масла Чакра Хривнија Подарок Сет, Чиста Лаванда, Чајно Дрво, Сладок

Оценката:
DEN 791.28

Тековен
Во магацинот.

ОРГАНСКИ ТЕРАПЕВТСКИ ОДДЕЛЕНИЕ ЕТЕРИЧНИ МАСЛА : Овој сет карактеристики шест најпопуларните во побарувачката на USDA Сертифицирани Органски 100% Чист, Природни Етерични Масла рака избрани од целиот свет и 7 Чакра Diffuser Нараквица.Бугарија Лаванда, Австралиско Чајно Дрво, Бразилецот Сладок Портокал и Frankincense, Пеперминт, Lemongrass Етерични Масла од Хималаите Регионот.ЧАКРА DIFFUSER БРАЗЛЕТНА : Чакра лава камен бразлетна е направен на 7 чакра природни камења и десетици лава камен камења Внатрешна должина е appr. 7 инчи и прилагодливи до 9 инчи, совршен подарок, за мажи, жени, деца и неколку пријателство нараквица.ТЕСТИРАНИ УВЕРЕНИЕ, ЧИСТОТА ГАРАНТИРА : Сите Troful органски есенцијални масла се USDA заверена и тестиран од страна на трето лице за чистота. 100% Чиста и Природни, нема филери, синтетика, адитиви, бази или превозникот да се додаде.Нашите етерични масла се уникатно спакувани во 10ml килибар стаклени шишиња со убаво опремени масло droppers дозволуваат лесна апликација.ИЗБРАНИ ПОВЕЌЕ намени : Нашите избрани сет на сертифицирани органски терапевтски одделение етерични масла може да се помеша заедно за карактеристична арома и се совршени за ароматерапијата, дифузија, за нега на кожата, бањи, масажа, физички парфимериски, нега на коса, сауни, ароматизација или за подобрување на шампони, лосиони, креми, сапуни & бања бомби.СОВРШЕН ПРЕМИУМ ПОДАРОК СОБАТА : во Потрага за совршен подарок за пријател, близок или дури и за себе.Еден магичен подарок пакет исполнет со носивост на органски есенцијални масла да се доживее својата чудесна ефекти, заедно со Седум Чакра лава Камен Нараквица.Одличен подарок за роденден, годишнина, Денот на Вљубените, Ден на Мајката или Божиќ.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.