• Обновено
CM MZY Итни Светла со Резервната Батерија,Комерцијални Итни Светлина,Две Прилагодливи LED Светло Главата Итни Осветлување Тела,120-277V AC, УЛ Уверение (2 ПАРЧИЊА)

CM MZY Итни Светла со Резервната Батерија,Комерцијални Итни Светлина,Две Прилагодливи LED Светло Главата Итни

Оценката:
DEN 719.76

Тековен
Во магацинот.

✮【НИ СТАНДАРД】На итни светлина е направен од горивото-украсениот термопластични ABS школка, УЛ-94 V-0 пламен retardant, така што итни светлина, може да продолжат да работат во случај на пожар или земјотрес.Секој прилагодливи светилка главата е опремен со супер-светли LED светла за да го осветлите секој агол во темница. ✮【ЕФИКАСЕН & ДОЛГО-ТРАЕН БАТЕРИЈАТА】Оваа комерцијални итни светлина има вграден-на никел-кадмиум 3.6 V резервна батерија која може да обезбеди најмалку 90 минути на итна операција во текот на моќ прекинување и може безбедно да се наплаќа.Користете 120 V-277 V универзални AC напон операција, погоден за паркинг, ходник. ✮【ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА】инсталација на LED светло за итни случаи е многу едноставно, тоа трае само неколку минути за да го инсталирате на ѕид.Нејзините backplane одговара на повеќето стандардни делница кутии и не се намести на својата место за брзо и безбедно електрична конекција. ✮【ШИРОК СПЕКТАР АПЛИКАЦИЈА】Овој оган итни светлина е широко се користат во дом, моќ испади и комерцијални објекти, за да се обезбеди осветлување за училишта, цркви, болници, куjни, комерцијални и индустриски објекти, канцелариски згради, излезете врати, или по скалите и на други локации. ✮【БЕЗБЕДНОСТ ГАРАНЦИЈА】CM MZY користи high-end LED светла и напредни оптички дизајн за да се создаде најдобар осветлување искуство за вас.Нашите LED итен излез светла имаат положено УЛ сертификација и се безбедни и сигурни.Во период на гаранција е 5 години.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.