• Обновено
Завртка Умре, Висока Точност Исклучителна unc завршетоци со Круг Умре за Конец Обработка

Завртка Умре, Висока Точност Исклучителна unc завршетоци со Круг Умре за Конец Обработка

Оценката:
DEN 194.16

Тековен
Во магацинот.

Високо Квалитетен Материјал : навој умре е направен на точни легиран челик, која има силна жилавост и не е лесно да се скрши.Цел : круг умре е погодна за општата тема на обработка.Машки теми може да се обработи, поправа или се чистат.Висока Точност : нишката умре има висока точност, своите перформанси и добар употреба на сила.Исклучителна Изработка : нишката умре, донесува мелење технологија, со стабилна големина и добро се заврши.Лесен за Користење : На навој умре е едноставен за користење, не бара професионални вештини, и е удобен и практичен.Функција : 1. Високо Квалитетен Материјал : навој умре е направен на точни легиран челик, која има силна жилавост и не е лесно да се скрши.2. Исклучителна Изработка : нишката умре, донесува мелење технологија, со стабилна големина и добро се заврши.3. Висока Точност : нишката умре има висока точност, своите перформанси и добар употреба на сила.4. Лесен за Користење : На навој умре е едноставен за користење, не бара професионални вештини, и е удобен и практичен.5. Цел : круг умре е погодна за општата тема на обработка.Машки теми може да се обработи, поправа или се чистат.Спецификација : Предмет Тип : Завртка Die Model : G1/8 Material : Легури Steel Size : Дебелина : Прибл. 8mm/0.31 in Outer Дијаметар : Прибл. 30мм/1.18 in Number на Чип Дупки : 4 Пакет Листа : 1 x Завртка Die Note : ве Молиме овозможи 0.1 x 0.2 cm/0.04 x 0.08 во грешка за рачно мерење.

Параметри на производот

Item Type:
Screw Die
Model:
G1/8
Material:
Alloy Steel
Thickness:
Approx. 8mm/0.31in
Outer Diameter:
Approx. 30mm/1.18in
Number of Chip Holes:
4
Package List:
1 x Screw Die :
Please allow 0.1 x 0.2cm/0.04 x 0.08in error for manual measurement :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.