• Обновено
Размавта Дискови, Мелење Тркала Пескарење Пршлен, Абразивни Мелење Тркала 50mm, Циркони Размавта Диск 40/60/80 Жито, Воланот Диск за Нерѓосувачки Челик, Дрво, Метал - 15 Па?

Размавта Дискови, Мелење Тркала Пескарење Пршлен, Абразивни Мелење Тркала 50mm, Циркони Размавта Диск 40/60/80

Оценката:
DEN 1075.20

Тековен
Во магацинот.

Одлична мелење перформанси : мелење диск е погоден за мелење интерфејс мелење, масло цевка брус отстранување, керамички дното полирање и површината боја отстранување.Лесно да лупам исклучување на диск да се чисти и да ги отстраните боја, ' рѓа и оксидација.Лесен за користење : рулет е лесен за употреба, има добра флексибилност и добра обработка ефект.На мелење диск е лесен за употреба и флексибилни, со дијаметар од 50mm/1.97 инчен, исклучително удобен операција, голема површина мелење, а исто така се погодни за површината мелење на форми.Супериорен материјал : размавта дискот е саќе во облик на мека абразивни алатка со висока цврстина и висока отпорност на абење, кој е направен од високо-сила носат-отпорни, sandpaper како база материјал и во комбинација со посебен процес.Висока јачина и жилавост : Мелење тркало широко се користи во различни агол брусилки и стаклени влакна backings.Оваа структура може ефикасно се апсорбираат вибрациите и е погоден за мелење, ' рѓа отстранување и светлина пескарење на различни површини.Широк спектар на апликации : Мелење брусење тркала особено погоден за нерѓосувачки челик, дрво, метал и пластика, а исто така многу погодни за ниско јаглероден челик. 1. На мелење диск мувла има голема сила и добра цврстина.Тоа е погоден за брусење и полирање со голема брзина и високо-оптоварување workpieces.2. Абразивен не ја оштетува површината на објектот, мелење на сила е униформа, обработка ефект е униформа, и пластичност е силна.Тоа е погоден за пилинг исклучување на мелење телото на различни форми, со ниско ниво на мелење звук и помалку прашина.3. На пескарење диск е многу погодна за семејствата, работилници, ентузијасти, бизнисмени, градители, автомобил ентузијасти, DIY, итн.Напомена : ве Молиме бидете сигурни дека големината и надворешниот дијаметар на мелење диск одговара на вашиот мелење машина пред купување.Карактеристики : Материјал : sandpaper.Боја : темно сина.Дијаметар : 50mm/1.97 инч.Тип : 40/60/80 ронки.Објектот Големина на : 17.5*12*7.5 cm/6.88*4.72*2.95 инч(L*W*H).Тежина : 270g/9.52 оз.Пакет : 5*40 ронки мелење disc5*60 ронки мелење disc5*80 ронки мелење disc1*леплива диск.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.