• Обновено
DFGSD Компатибилен 902XL Мастило Касети Замена за HP 902 XL Мастило Касети за Officejet Pro 6968 6978 6954 6960 6974 Печатач (1BK 1C 1Y 1M, 4 Парчиња) 902XL

DFGSD Компатибилен 902XL Мастило Касети Замена за HP 902 XL Мастило Касети за Officejet Pro 6968 6978 6954

Оценката:
DEN 2155.20

Тековен
Во магацинот.

Компатибилни печатачи : За HP Officejet Pro 6954, 6960, 6961, 6963, 6964, 6965, 6966, 6968, 6970, 6971, 6974, 6975, 6978, 6979 Печатач Серија.Страница Принос : До 1500 страници во Црно 902 XL мастило касети, 825 страници во Боја 902 XL мастило касети (при 5% покриеност).Печати Повеќе со XL : Компатибилен за HP 902 XL мастило касети комбо пакет содржи 1 x Црни 902 XL, 1 x Синозелена 902 XL, 1 x Магента 902 XL, 1 x Жолта 902 XL (4 касети во вкупниот број).Сите производи се направени во ISO 9001 и ISO 14001 certified објектот за да се осигура дека тие ќе бидат лесно да се инсталира, да биде компатибилен со вашиот печатач, печати остар текст и да го покаже точни мастило ниво.Топло Совет : имајте на ум дека печатач фирмверот ажурирања може да го блокира компатибилен касети од работа.За да се задржи компатибилен за HP 902 XL мастило касети да работи правилно, можете да го игнорираат ажурирање на фирмверот потсетници.Печатач Компатибилност : Топло совет : ве Молиме разгледајте ја листата подолу за да се осигура дека сте купување на точниот касети за вашиот печатач.Печатач Компатибилност : Officejet Pro 6954, 6960, 6961, 6963, 6964, 6965, 6966, 6968, 6970, 6971, 6974, 6975, 6978, 6979 Up до 1500 страници во Црно кертриџ (5% покриеност)До 825 страници во Боја кертриџ (5% покриеност)Пакетот вклучува : 1 x 902 XL Црна и 3 x 902 XL Боја на Мастило Cartridges1 × Корисникот Manual Tips : На страница принос е проценка врз основа на индустриски стандард на 5% покриеност само.Ако печати повеќе од 5% по страна, тогаш страната принос е значително помалку.Инсталација водичи : Чекор 1 : Отстранете ја заштитната маска пред да ја инсталирате.Чекор 2 : откине пластична лента.Чекор 3 : Вметнете ја мастило кертриџ во вашиот печатач.Answer : ___________________________ Note : не го допирајте чип и млазницата.Ако случајно сте го допрат, ја избришат со гумичка или сува lint-слободен крпа.Топло Совети : 1. Ве молиме носете ракавици за да се спречи добивање на мастило на вашата страна.2. Ве молиме чисти печатење главата пред печатење.Отстранување проблеми чекори за заеднички прашања : 1. Овие НЕ се вистински мастило касети.Вашиот печатач може да се прикаже со мастило на предупредување за порака, како што се "Не-Оригинални касети".Едноставно притиснете "Yes", "Продолжи", "Прифати" или "OK" за да го отпуштите брза.2. Откако ќе се судрите со Непризнаени прашање, ве молиме да Користите молив гумичка и цврсто се фаќа во текот на чипови, а потоа нежно четка далеку било остатоци; ја Инсталирате кертриџ два пати во печатачот, исклучување на печатачот со касети инсталиран; да се Сврти на печатач и да се обиде да се печати повторно.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.