• Обновено
Електронска Компонента, Мрежен Модул Лесна Конекција Unshielded Џек Plug and Play CAT6 со Капи за Мрежна Комуникација за Терминал Конекција(#3)

Електронска Компонента, Мрежен Модул Лесна Конекција Unshielded Џек Plug and Play CAT6 со Капи за Мрежна Комуникација

Оценката:
DEN 1046.16

Тековен
Во магацинот.

ШИРОКО се КОРИСТИ Примени на работа област терминал конекција и кратенка дистрибуција рамка поврзување на ISDN, ATM155/622 Mbps, 1000 Mbps, Ethernet, итн.ЕЛЕКТРИЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ Фреквентен опсег е 0‑250 MHz, почетна вредност на отпор на изолација е ≥100 MΩ, по постојано влажна топлина тест е ≥100 MΩ.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА Со општи знаци, лесна конекција, погодна за вградување во областа според T568 A или T568 B жици метод.ОТПОРНОСТ НА ПРИКЛУЧУВАЊЕ На приклучок и штекерот се вклучени за 1.000 пати, и жица краеви се поврзани 250 пати, со стабилни перформанси.ИЗДРЖЛИВИ за ДА го КОРИСТИТЕ Одберете високо квалитетна ABS + phosphor бронза никел позлатен материјали, безбедно, трајни, отпорни на абење, погоден за мрежна комуникација.Функција : 1. ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА Со општи знаци, лесна конекција, погодна за вградување во областа според T568 A или T568 B жици метод.2. ШИРОКО се КОРИСТИ Примени на работа област терминал конекција и кратенка дистрибуција рамка поврзување на ISDN, ATM155/622 Mbps, 1000 Mbps, Ethernet, итн.3. ЕЛЕКТРИЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ Фреквентен опсег е 0‑250 MHz, почетна вредност на отпор на изолација е ≥100 MΩ, по постојано влажна топлина тест е ≥100 MΩ.4. ОТПОРНОСТ НА ПРИКЛУЧУВАЊЕ На приклучок и штекерот се вклучени за 1.000 пати, и жица краеви се поврзани 250 пати, со стабилни перформанси.5. ИЗДРЖЛИВИ за ДА го КОРИСТИТЕ Одберете високо квалитетна ABS + phosphor бронза никел позлатен материјали, безбедно, трајни, отпорни на абење, погоден за мрежна комуникација.Како да го Користите : По линија е поврзан приклучок и play Specification : Предмет Тип : Unshielded Module Material : ABS+Phosphor Бронза Никел Plated Model : TF2010 Purpose : Network Communication Electrical Карактеристики : Фреквентен Опсег : 0-250 MHz Insulation Отпор : Почетна вредност ≥100 MΩ, по постојано влажна топлина тест ≥100 MΩ Пакет Листата : 5 x Unshielded Module10 x Capsor10 x Unshielded Module20 x Capsor20 x Unshielded Module40 x Капи.

Параметри на производот

Item Type:
Unshielded Module
Material:
ABS+Phosphor Bronze Nickel Plated
Model:
TF2010
Purpose:
Network Communication
Electrical Characteristics:
Frequency Range:
0-250MHz
Insulation Resistance:
Initial value ≥100MΩ, after constant damp heat test ≥100MΩ
Package List:
5 x Unshielded Module :
10 x Caps :
10 x Unshielded Module :
20 x Caps :
20 x Unshielded Module :
40 x Caps :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.