• Обновено
Fiberglass коноп Лента, Fiberglass мрежа Лента, што се Користи за Поправка и Зајакнување на Внатрешна (Надворешен) Декоративни Ѕидови (1.97197) 1 се тркалаат

Fiberglass коноп Лента, Fiberglass мрежа Лента, што се Користи за Поправка и Зајакнување на Внатрешна (Надворешен)

Оценката:
DEN 204.00

Тековен
Во магацинот.

Стаклени влакна мрежа лента самолепливи мрежа лента, главно, се користи за внатрешни работи ѕид декорација, може да се спречи ѕид од напукнување и да се направи долниот ѕид посилни.Ултра-висока густина мрежа затегнувачка цврстина, товарот затегнувачка цврстина, добра форма, не деформација, висок вискозитет, без паѓа надвор, и лесна изградба.Ѕидот крпа-Guangfan се користи за гипс зглобовите, поправка на ѕид пукнатини, итн.Тоа е добар помошник за поправка на зглобовите.На решетката ткаенина појаси се направени од чисто злато тенџере предиво, и лепила се сите вистински emulsions, нула почвата предиво и нула урина лепак, без раце врзани, заштита на животната средина и нема јадеж раце.Шифрирана решетката ткаенина има висок алкално отпор, флексибилност, топлина задржување, затегнувачка отпор, мала тежина и силна затегнувачка цврстина.Guangfan се користи за ѕид арматура, надворешниот ѕид изолација, кровови ленти, итн.; тоа исто така може да се користи за засилување на цемент, пластика, асфалт, мозаици и други ѕид материјали, и е идеална инженерство материјали за градежната индустрија.Самолепливи мрежа појас начин на градба 1. Лекување на база на површина демонтирани, и се користи коноп гипс да се изедначи на пукнатини 2. Ставете самолепливи мрежа лента директно на ѕидот, каде жица е потребно 3. По pasting, scrape китови, полски, четка латекс, а ѕидот ќе бидат мазни и чисти без пукнатини.информации за производот име на Производ : стаклени влакна коноп лента Производ материјал : fiberglass Производ големина : 5cm*50m Производ во боја : беж Улога : поправка и зајакнување Употреба место : внатрешна (надворешен) декорација ѕид, покривот пукнатини и попуштат превенција пакетот содржи : 1*(5cm*50m) стаклени влакна коноп лента Карактеристики : -Одлично алкално отпор-Висока затегнувачка цврстина и отпорност на деформација -Едноставен и лесен, лесно изградба на работата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.