• Обновено
Сера Immun Pro Мини Слатководни Риби Храна, 1.1 lb/1000ml/Мали

Сера Immun Pro Мини Слатководни Риби Храна, 1.1 lb/1000ml/Мали

Оценката:
DEN 2114.40

Тековен
Во магацинот.

Полека тоне храна со пробиотици.Стабилизира на цревната флора.Намалува загадување на водите.Поддржува развој, здравје и развој.За помалите риби, особено за одгледувачите.Сера Immun Pro Мини е полека тоне одгледувачот храна за сите украсни риби до 4 cm (во 1.6.).На пробиотици се применуваат на храна во особено нежна постапка и за стабилизирање на цревната флора на мали украсни риби.Тие се обезбеди намалено загадување на водите заради поефикасно храна користење.Поради високиот процент на протеини повеќе од 50%, додавање на пробиотици и други функционални состојки како што се MOS, Haematococcus и Spirulina, на одгледувачот храна обезбедува брз раст, силен развој и брилијантен колорит на риба.Immun Pro е уште еден ваков иновации успех од сера во украсни риби храна опсег.Оваа одлична украсни риби храна за прв пат содржи цревната флора стабилизатор Bacillus subtilis, кој е одобрен за украсни риби од јуни 2016 година, и е изрично се препорачува од страна на EFSA (Европскиот орган за безбедност на храната) за употреба во украсни риби храна, како да се подобри растот и храна користење.Оптимизиран употребливост на храна lastingly поддржува брзо, дури и развојот и здравјето на рибите.Зајакнатата животни стане лошо значително помалку.Дополнително загадување на водите од ichthyotoxic и алги поддршка на отпадните производи значително е намален.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.