• Обновено
Алуминиум Heatsink 150 x 59 x 25мм Засилувач Топлина Мијалник 24 Заби Ладење Перка за IC Модул, PC Компјутер, Led, PCB

Алуминиум Heatsink 150 x 59 x 25мм Засилувач Топлина Мијалник 24 Заби Ладење Перка за IC Модул, PC Компјутер,

Оценката:
DEN 335.76

Тековен
Во магацинот.

【Добра Термичка Спроводливост】 : топлина мијалник направен од висок квалитет на алуминиум,кои содржат 23 компјутери заб,во голема мера се зголеми на топлина дисипација област, добра термичка спроводливост. 【Намалување на Ризикот】 : Овој голем алуминиум heatsink го намалува ризикот од хардвер неуспех поради прегревање,повеќе безбедност за вашите електронски уреди. 【Главната Функција】 : Дизајниран да ја зголеми својата површина во контакт со ладење на воздухот. 【Светло & Преносни】 : мала тежина и се користи во апликации каде што тежината е голема загриженост. 【Широка Примена】 : Широко се користи за компјутер, моќ IC, моќност електрични уред, LED светло уреди итн.Топлина мијалник е пасивен разменувач на топлина дека трансфери топлина генерирана преку електронски или механички уред, а со тоа помага да се регулира температурата на уред за оптимални нивоа.Во компјутери, топлина тоне се користи за да се излади централна обработка единици или графички процесори.Топлина тоне се користи со висока моќност phlx уреди како што се моќ и optoelectronic transistors како што се емитуваат светлина диоди (Led), каде топлина дисипација капацитет на компонентата за себе е доволен за умерена неговата температура.Оваа топлина мијалник е широко се користи за компјутери, напојување интегрирани кола, напојување електрични апарати, LED осветлување тела, итн.Топлина мијалник е пасивен разменувач на топлина дека трансфери топлина генерирана преку електронски или механички уред, а со тоа помага да се регулира температурата на уред за оптимални нивоа.Во компјутери, топлина тоне се користи за да се излади централна обработка единици или графички процесори.Топлина тоне се користи со висока моќност phlx уреди како што се моќ и optoelectronic transistors како што се емитуваат светлина диоди (Led), каде топлина дисипација капацитет на компонентата за себе е доволен за умерена неговата температура.Оваа топлина мијалник е широко се користи за компјутери, напојување интегрирани кола, напојување електрични апарати, LED осветлување тела, итн.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.