• Обновено
HDMI VGA Адаптерот, со Аудио Кабел на Т-Type Micro+Мини HDMI Конектор за Компјутер, Десктоп, Лаптоп, КОМПЈУТЕР, Проектор, и Повеќе(Црна)

HDMI VGA Адаптерот, со Аудио Кабел на Т-Type Micro+Мини HDMI Конектор за Компјутер, Десктоп, Лаптоп, КОМПЈУТЕР,

Оценката:
DEN 210.48

Тековен
Во магацинот.

Подржува резолуција до 1920 x 1080. Со 3.5 мм аудио интерфејс и аудио кабел.Долг животен век и стабилна сигнал на пренос перформанси.Plug-and-play дизајн го прави тоа навистина лесно да го поврзете вашиот уреди.Идеален за вас за да го поврзете вашиот компатибилен HDMI уредот (е.г.персонален компјутер, лаптоп, Apple TV) до VGA компатибилен PC монитор или проектор.Со користење на оригиналните IC дигитална конверзија чип за пренос на HDMI сигнал VGA сигнал, без стеснување или зумирање на сигнал или друга техничка обработка.Подржува резолуција до 1920 x 1080. Со 3.5 мм аудио интерфејс и аудио кабел.Долг животен век и стабилна сигнал на пренос перформанси.Plug-and-play дизајн го прави тоа навистина лесно да го поврзете вашиот уреди.Идеален за вас за да го поврзете вашиот компатибилен HDMI уредот (е.г.персонален компјутер, лаптоп, Apple TV) до VGA компатибилен PC монитор или проектор.Со користење на оригиналните IC дигитална конверзија чип за пренос на HDMI сигнал VGA сигнал, без стеснување или зумирање на сигнал или друга техничка обработка.

Параметри на производот

Micro+Mini HDMI Connector Color:
Black
HDMI Interface:
Connect to devices with HDMI interface, such as notebook, DVD, Blu-ray DVD, PS3, X360 Box and other devices.
VGA Interface:
Connect to evices with VGA interface, such as display, projectors, televisions and other display devices.
Support:
HDCP1.0 / 1.1 / 1.2
Support:
HDMI1.2 / 1.3 / 1.4
HDMI Video Input Format:
480i / 576i / 480p / 576p / 1080i / 1080p / 60HZ
VGA Output Resolution:
640 * 480/800 * 600/1024 * 768/1280 * 720/1280 * 768/1280 * 800/1280 * 1024/1360 * 768/1600 * 1200/1920 * 1080
Package Weight:
62g
Quantity:
1pc
Package included:
1 x HDMI To VGA Adapter :
1 x T-Type Micro+Mini HDMI Connector :
1 x Audio Cable :
Note:
Only from HDMI to VGA. Can NOT be used to transfer from VGA to HDMI. :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.