• Обновено
Јапонски Готвач е Нож ARITSUGU Fugubiki Сина Челик Кујнски 300мм 11.81 Врежани Име

Јапонски Готвач е Нож ARITSUGU Fugubiki Сина Челик Кујнски 300мм 11.81 Врежани Име

Оценката:
DEN 12117.60

Тековен
Во магацинот.

Можете да ја парче риба и да се направи суши, sashimi лесно.Вашиот готвење ќе поминат низ драматична промена!.Тип : Betsuuchi Fugubiki (Ние ќе ве известиме за гравирање името.).Употреба : Риба (Суши и Sashimi).Сечилото должина : Околу 300 mm (11.81").Сечилото материјал : Сина челик (Aoko #2).Можете да ја парче риба и да се направи суши, sashimi лесно.Вашиот готвење ќе поминат низ драматична промена!Ова е Fugubiki нож.Тоа се прави на сина челик.Тоа се користи за парче fugu (puffer риба) да се направи sashimi.Бидејќи fugu би требало да бидат исечени исклучително тенка, Fugubiki има потенки сечилото од Yanagi и има straighter работ, како и.Колку за да има вашето име изгравирани на ножот?Тоа е бесплатна услуга.Можете да изберете вашето име или нешто друго што би сакале напишани на вашиот Јапонски нож.Ве молиме погледнете ги #2 фотографијата на врвот на страницата.Можете да го имаат тоа направено на англиски јазик, Канџи или Катакана.Клиентот кој нареди сите беа многу задоволни.Изборот да се има вашето име врежани на Јапонски специјалност нож ќе го направи тоа сосема уникатна.Како за испраќање на тоа како свадбен подарок, роденденски подарок или кога честитајќи отворање на нов бизнис? *Бренд : Tsukiji ARITSUGU *Содржина : Еден нож и кутија *Тип : Betsuuchi Fugubiki *Употреба : Риба (Суши и Sashimi) *Edge агол : едно-две *Сечилото материјал : Сина челик (Aoko #2) *да се Зајакнат материјал : Црна вода бивол-рог да се зајакнат *Рачка материјал : Magnolia *Вкупна должина : Околу 450 mm (17.71") *Нож должина : Околу 300 mm (11.81") *Сечилото ширина : Околу 30 мм (1.18") *Сечилото дебелина : Околу 2 мм (0.07") *Тежина : Околу 160 g (5.64 мл) *HRC (Цврстина Rockwell C скала) : 62+- На ARITSUGU направил Јапонските мечеви за ""Самурај"" од 1560 со. Тоа е висока техника е наследена како Јапонски кујнски ножеви за долго време.Нивните мечеви имаше многу остра остро, па тие посветен на нив да Јапонски цар.Бидејќи готвачи користат ARITSUGU, тие може да се намали состојки за да го изнесам на вкусот, храната треба да имагинации повеќе и прошируваат нивната идеја.Тоа е причината зошто готвачи во светот љубов ARITSUGU.Ви благодариме.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.