• Обновено
Притисок Олеснување Мерач Испорака Притисок и Опрема за Заварување Регулаторот Мерач G5/8 за Индустрија, со Номинална Излезна Притисок 1.25 Mpa за Стабилна Аеродинамик

Притисок Олеснување Мерач Испорака Притисок и Опрема за Заварување Регулаторот Мерач G5/8 за Индустрија, со

Оценката:
DEN 544.80

Тековен
Во магацинот.

Фабриката инспекција : секој декомпресија уред помина строгата фабрика инспекција за да се осигура дека секој е безбеден и сигурен квалификувани производ.Нула филм : со некоја заштитна фолија на површината на земјата, на скалата е јасно видлива, не е лесно да исчезнат.Големи се справи со прекинувач : не се лизга дизајн обезбедува повеќе труд за заштеда.Компактна структура : вкупно компактен и добра запечатување.Направени од цинк легура : вентил тело е направен од цинк легура, која е погуста и потрајни.Доводна цевка појас sintered месинг филтер, воздух млазницата штекер.Функција : Нула филм : со некоја заштитна фолија на површината на земјата, на скалата е јасно видлива, не е лесно да исчезнат Компактна структура : вкупно компактен и добра запечатување Фабрика инспекција : секој декомпресија уред помина строгата фабрика инспекција за да се осигура дека секој е безбеден и сигурен квалификувани производ Големи се справи со прекинувач : не се лизга дизајн обезбедува повеќе труд за заштеда Направени од цинк легура : вентил тело е направен од цинк легура, која е погуста и потрајни.Доводна цевка појас sintered месинг филтер, воздух млазницата штекер Цел : притисок олеснување вентил е неопходен дел на пневматски контрола вентил, изработка на потекло на притисок се намали и стабилност на фиксна вредност, така што вентил може да се добие стабилен извор на воздухот моќ за регулирање на контрола Спецификација : Модел : YQD-09 Материјал : Вентил тело цинк легура + внатрешни месинг фитинзи Номинална влезниот притисок : 15 Mpa Номинална излезна притисок : 1.25 Mpa Оценет проток : 40m3/h Тежина : 763 g / 26.9 оз(прибл.) Пакет листа : 1 *Азот Притисок за Намалување на Вентил Метар 1* не се лизга се справи со switch 1 * настава .

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.