• Обновено
Гроздобер фото на Луѓето кревање ковчег од воочи големината на воздух авион.

Гроздобер фото на Луѓето кревање ковчег од воочи големината на воздух авион.

Оценката:
DEN 696.00

Тековен
Во магацинот.

СЕРТИФИКАТ ЗА АВТЕНТИЧНОСТ со секоја цел.Сите наши слики се оригинални фотографии од прес-архива.Постои само една копија на секоја слика.КОЛЕКЦИОНЕРСКИ / СУВЕНИРИ Гроздобер фотографии се одличен предмети.Еден момент во историјата е голем плус на секое колекција.Одлично за ЅИД ОРКЕСТАРОТ.Оригинален дел од историјата во вашиот дом или вашата канцеларија.ЛИЧЕН ПОДАРОК погоден за сите прилики дали неговите Божиќ подарок, валентин.Итн.Кој е вашиот fatherâ€s спортски идол?или својата мајка рок-ѕвезда?Во она што градот не дедото растат?.ИНВЕСТИЦИИ Многумина предвидуваат дека цената и вредноста на гроздобер фотографии ќе се зголемува во иднина, како и тие би можеле да бидат следните вредни слики на нашите времиња.Големина Големина на слика 10" x 8.1" Роберт Френсис "Боби" Кенеди најчесто познат по неговите иницијали, беше Американски политичар од Масачусетс.Тој служи како Сенатор за Њујорк од 1965 година, додека неговиот атентат во 1968 година. Во ноември 1951 година, Кенеди се пресели со неговата жена и ќерка да се град куќа во Џорџтаун во Вашингтон, D.C., и почна да работи како адвокат во Внатрешната Безбедност Дел (кој истражува осомничени Советски агенти) од Кривичниот Дивизија на U. С. министерството за Правда.Тој е роден на 20 ноември 1925 година, а починал на 6 јуни, 1968 година. Оваа фотографија потекнува од Меѓународното Списание Услуги фото архива.IMS беше уредувачката фото архива во Скандинавија основана во 1948 година, но еволуирал од старите архиви кои имаат слики во колекцијата, исто така.Архивата е во одлична состојба и е во простор за долго време и слики во колекцијата сега се продаваат надвор еден по еден.Сликите во оваа архива каде што се издаваат во само 10-15 копии низ светот во моментот и многу копии биле изгубени или оштетени за време на време, секоја копија од колекцијата затоа е многу ретка и единствена.Овој вид на ретки слики не само што е одлична работа, да се сопствени, но исто така голема инвестиција.Поседувате дел од историјата со оваа одлична фотографија memorabilia.By купување фотографија од IMXPIX Слики, авторски права не трансфер.Ние се продаваат овие фотографии како колекционерски предмети само и не се авторските права се подразбира.Откриен : OCR : .

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.