• Обновено
L'Oreal Париз Вистински Натпревар Lumi Здрава Прозрачна Шминка, C4 Школка Беж, 1 fl; оз.

L'Oreal Париз Вистински Натпревар Lumi Здрава Прозрачна Шминка, C4 Школка Беж, 1 fl; оз.

Оценката:
DEN 160.08

Тековен
Во магацинот.

Прозрачна Фондацијата со заштитен фактор е комбинација од моќни состојки кои работат за подобрување на вашиот тен на повеќе ќе ги носи; 40 проценти вода за хидратација; Витамини Ц и Е за подобрување на јасноста и тонот на кожата и Течни Светлина Технологија за размена на инстант сјај.Вистински Натпревар Lumi Лицето Шминка : Секој Вистински Натпревар Lumi викимедија и илуминатор нуди нијанси кои може да ги заживеат било тонот на кожата и полугласно, за блескав покриеност и инстант луминозноста.Фондацијата На Вашиот Изглед : Од ББ креми за руменило, L'Oréal лицето шминка има се што ви треба; да се Потенцира го осветлуваат вашиот изглед, користете concealer да се скрие недостатоци или се однесуваат контура шминка за подобрена, дефинирани функции.Затоа што Ти си Достоен за Тоа : L'Oréal Париз ви помага да се создаде изгледот што го сакате со нашата целосна линија на шминка, вклучувајќи и фондации, concealers, highlighter шминка, сенки палети, кармини и многу повеќе.Совршен за да се спарите со Вистински Натпревар Супер-Blendable Concealer, која прецизно одговара на вашата кожа, тон и текстура и ги координира совршено со Вистински Натпревар Шминка, Прав, и Руменило.Конечно, шминка која создава кожата толку здрави – тоа е прозрачна!L'Oral Париз Вистински Натпревар Lumi Здрава Прозрачна Шминка комбинира 3 моќни состојки кои работат за подобрување на вашиот тен на повеќе ќе ги носи.Течноста фондацијата содржи 40% чиста вода за сите-ден на хидратација, Антиоксиданси и Витамини Ц и Е за подобрување на јасноста и тонот на кожата.Течни Светлина технологија е исполнет во формула за инстант прозрачна сјај.Кожата е веднаш се активираат и во 1 месец, кожата е појасно, поздрав и повеќе прозрачна.Lumi Фондацијата со SPF 20 штити вашата кожа, обезбедувајќи средна покриеност и прозрачна заврши.Достапни во 15 бои за да одговара на вашата кожа, тон и полугласно во топли, неутрални и кул.Крај : Прозрачна Заврши.SPF : 19. Покриеност : Медиум Покриеност На Фондацијата.Типот на кожата : За сите типови на кожа.Безбедна за чувствителна кожа.Достапни 12 точно-на-на кожата нијанси во загрева, neutrals, и cools. • Светлосен Течни Шминка • Веднаш ја Осветлува Кожата • Во 1 Месец, Кожата е Појасно, Повеќе Дури и • Анти-oxidants Витамин Ц плус E Тресат добро пред употреба.Се применуваат директно да се соочи со прсти или сунѓер.Се вклопуваат во нанадвор движење како што е потребно.За надворешна употреба само.Избегнувајте контакт со очите.Прекинете со употреба ако знаци на иритација или осип се појави.Да се чува вон дофат на деца.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.