• Обновено
Сенка 7007932 SUPRAdisc II Модул, 16 Инчи, Рамни Заптивка, Силикони Печат, Seitz К 300 Медиуми, 5,0 м2 Филтер Област

Сенка 7007932 SUPRAdisc II Модул, 16 Инчи, Рамни Заптивка, Силикони Печат, Seitz К 300 Медиуми, 5,0 м2 Филтер

Оценката:
DEN 575.76

Тековен
Во магацинот.

Апликации : Preclarification, Појаснување, Честички Филтрација, Парична Казна Филтрација, Полски Филтрација, Полирање Филтрација, Студ Haze Отстранување/Стабилизација, Полирање Филтрација/Colloid Отстранување.SUPRAdisc II модули се елиминира недостатоците на класичниот наредени диск модули.SUPRAdisc II модули се идеални за многу храна и пијалоци апликации.понуда зголемен капацитет, сигурност, управување предности, и за стабилноста, која ги задоволува потребите на клиентите и барања за повисока вршење на производот.Тип на производ : Наредени еден Диск, Длабочина Филтер Modules Product Димензии : 440 440 X X 300 MMDiameter Метрички : 410 MMDiameter англиски : 16 Inch Height Метрички : 272 MMHeight англиски : 10.7 Inch Steam Стерилизација : 121 °C Топла Вода Sanitization : 85 °C Адаптер : Двоен Отворен Крај, Рамни Gasket Core, Дренажа Дискови : Polypropylene Flat Gascet Печат : Силикони Elastomer Food Контакт во Согласност : Yes Filtration Област Метрички : 5.0 Филтрација Област англиски : 53.8 ft2 Recommended Max.дп : 1.5 bar Recommended Max.дп : 43.5 bar Recommended Max.Backpressure за Време на Backwash : 0.5 bar Recommended Max.Backpressure за Време на Backwash : 7.25 psid Product Употреба : Пиво, Разјаснување Filtration SUPRAdisc II модули се елиминира недостатоците на класичниот наредени диск модули.Тие нудат зголемен капацитет, сигурност, управување предности, и за стабилноста, која ги задоволува потребите на клиентите и барања за повисока вршење на производот.SUPRAdisc II модули се идеални за многу храна и пијалоци апликации Изградба технологија на SUPRAdisc II модули SUPRAdisc II модули (Слика 5) се вклучат двојно сепаратор концепт.Наизменични надвор сепаратори, дискови на длабочината на медиумите, и во внатрешноста на одделувачите што се ставени на цврсти полипропилен core до саканата висина е да се постигне.За 287 mm (12 инчи) дијаметар модули, единствен Clip-за Печат Блокирам е креиран со употреба на хидраулични ram меморија за да се аплицира притисок и се распарчи и да се заклучува надвор кон внатре сепаратори.Секој диск на филтер медиуми е така запечатени во меѓу сепаратори.За 410 mm (16 инчи) дијаметар модули, внатре/надвор одделувачите што се поврзани со ултразвучно заварување.Заклучување крајот капи потоа се применува на центар јадро, создавајќи комплетен модул.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.