• Обновено
SVBONY Телескоп Окуларот FMC Широкопојасен Зелена Филм Телескоп Додаток 1.25 68 Степен Ултра Широк Агол Окуларот Сет за Астрономски Телескоп(6mm 9mm 15mm 20mm)

SVBONY Телескоп Окуларот FMC Широкопојасен Зелена Филм Телескоп Додаток 1.25 68 Степен Ултра Широк Агол Окуларот

Оценката:
DEN 3119.76

Тековен
Во магацинот.

Супер широк 68 степен очигледна поле на гледање;добива широка област согледувања за неверојатни набљудување и искуство.Целосно мулти-обложени леќи;широкопојасен зелена филм оптичко стакло се зголемува светлосна пропустливост за остри слики.Мулти-елемент дизајн обезбедува остри слики;високо achromatic со добра корекција на боја и контраст.Црна елоксирани алуминиумски живеалишта;внатрешно темно за да се елиминира расејување на светлината и контрастот.Свитка надолу мека гума око guard;блок скитници светлина, исто така, донесе погодност за eyeglass wearers;Тоа е голем ноќта на Вештерките роденден на божиќ подарок.Окулар со различни фокусни должини и со различни структурни дизајни, кои се осигурате дека имате јасна и нова фотографија , и совршен за набљудување и искуство. 6/9/15/20mm окуларот сет.Ниско;среден и висок напојува зголемување за широк спектар на гледање;подобрување на визуелно искуство.Четири фокус должина за вашиот избор. 6mm,9mm,15mm и 20mm.Постојат, исто така, имаат окуларот комплет се состои од тие четири фокус должина. 1.25 инчен стандардна тема, svbony окуларот 68° одговараат за било 1.25 инчен телескоп и филтер. 1x SVBONY 1.25" ултра широк 6mm окуларот. 1x SVBONY 1.25" ултра широк 9mm окуларот. 1x SVBONY 1.25" ултра широк 15mm окуларот. 1x SVBONY 1.25" ултра широк 20mm окуларот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.