• Обновено
SVBONY Телескоп Окуларот Целосно Mutil Обложени 1.25 инчи Телескоп Додатоци Поставите 66 Степен Ултра Широк Агол, HD 6mm за Астрономија Телескоп

SVBONY Телескоп Окуларот Целосно Mutil Обложени 1.25 инчи Телескоп Додатоци Поставите 66 Степен Ултра Широк

Оценката:
DEN 863.76

Тековен
Во магацинот.

Целосно мулти обложени широкопојасен зелена оптика со супериорен оптички перформанси;јасност е голема и зголемување е навистина застапени. 66 степен AFOV континуирано за широка област месечината согледувања;средни ѕвезда кластери;широк спектар на дожд nebulas и длабоко небото цели со екстра острина.Мулти група леќа комбинација за подобрување на оптички перформанси;eyepieces поставува испорачува остри слики со добар корекција на боја и контраст.Работ темно оптика;внатрешно темно за да се елиминира светлина расипување;минимизирање на внатрешна рефлексија и да го зголеми контрастот.Алуминиум 1.25" окуларот барел е внатрешно темно за да се елиминира расејување на светлината и е навој да се прифати 1.25" филтри.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.