• Обновено
Nikon 7440 OceanPro 7x50 Водоотпорен Бинокуларна, ЦРНА

Nikon 7440 OceanPro 7x50 Водоотпорен Бинокуларна, ЦРНА

Оценката:
DEN 5039.76

Тековен
Во магацинот.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Доаѓа со подвижна лента за околу вратот.Погоден за мрак или самрак набљудување и исто така дизајнирани.Идеална комбинација на компактен водоотпорен домување и врвен оптички карактеристики.Тука е совршен придружник за вашите активни и вода граница активности, Nikon 7x50 Ocean Pro бинокуларна.Азот исполнет и О-прстен запечатени за водоотпорен, shockproof и Магла доказ перформанси, ова бинокуларна, исто така, вклучува гумени оклопни надворешноста која обезбедува не-се лизга на зафат и помага да се спречи лизгање на кормилото станица или конзола, дури и во тешки услови.Овие карактеристики, заедно со тешки, лесни поликарбонат изградба, направи Ocean Pro доволно издржливи за секојдневно носат во навлажни, груби средини кои се заеднички за ски чамци, runabouts, рибарски чамци и лични вода занает.На Ocean Pro користи прецизност земјата леќи со повеќе слоеви на анти-рефлективен премази да се достави супериорна осветленост, подобрената резолуција и критички висок контраст за слаба светлина и лоши временски услови.Голем, 50mm цел леќи обезбедуваат 7,1 милиметри излез ученик, за максимална светлина собирање, додека диоптријата на вредноста и голем централен фокус knob се направи фокус лесно да се постигне и да се одржи.На Nikon 7x50 Ocean Pro вклучува некоја осветлени компас за лесно насока на наоѓање.Тоа има 7.2-степен вистински агол на гледање, што споредува со 50-степен очигледна аголвистински широк агол перформанси.На поле на гледање е 378 нозете на 1,000 метри (38 стапки на 100 метри).Тие се користат, се свитка надолу гума eyecups кои ги штитат очите од удари во груба вода услови и да се обезбеди 22.7 милиметри од окото олеснување за да се приспособат на eyeglass wearers и не-eyeglass wearers слично.Морски средини место се сосема различни барања за оптика : постојано присутни влага, секогаш присутната движење, и на секогаш присутната потреба за вашата оптика да се изврши во секое време и на секое време.Nikons Ocean Pro Двоглед се конструирани специјално за да се справат со овие барања и да се изврши со извонредност во време на потреба.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Децата Двоглед Сет,Компактен Мини Гума Телескопи за децата на Птицата Гледа,Лов, Планинарење,Роденденски Подароци,Авантура

DEN 2246.40

|НАЈДОБРИ ЗГОЛЕМУВАЊЕ и ВРЕДНОСТ Овој производ е врвен зголемување на 4 X со неверојатен поглед.произво�

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.