• Обновено
Celestron–Природата DX ЕД Премиум Двоглед –Екстра-Ниска Дисперзија Цел Леќи –Отворено и Birding Бинокуларна–Целосно Мулти-Обложени со BaK-4 Призми–Гума Оклопни – Магла & ?

Celestron–Природата DX ЕД Премиум Двоглед –Екстра-Ниска Дисперзија Цел Леќи –Отворено и Birding Бинокуларна–Целосно

Оценката:
DEN 4032.00

Тековен
Во магацинот.

ПРЕМИУМ ЕД ЦЕЛ ЛЕЌИ : Екстра-Ниска Дисперзија (ЕД) стакло, практично се елиминира хроматска аберација или боја fringing, визуелна дефект заеднички во двоглед.Ќе можете да уживате razor-остри слики со извонредна, точно-на-животот боја.РАЗНОВРСНА, СИТЕ ОКОЛУ ДВОГЛЕД : Овие премиум двоглед се одличен избор за birdwatching, природата набљудување, патека, стадион, арена, или каде што сакате крупен поглед на акција без да се жртвува brightness или детали.Ba K-4 ПРИЗМИ ЗА ОПТИМАЛНО ГЛЕДАЊЕ ИСКУСТВО : призми внатре Природата DX ЕД функција на квалитетот Ba K-4 стакло со фаза на облоги се применува за да се зголеми светлината пренос и подобрување на светол, високо детални слики – особено во услови на слаба светлина.ИЗДРЖЛИВИ, ВРЕМЕТО-ОТПОРНИ ТЕЛО : гумени оклопни, поликарбонат домување ја штити вашата двоглед од штета и да се залага да дури и најтешките временските услови.Тие исто така се целосно водоотпорен и азот очистен за да се спречи внатрешната fogging на леќи.НЕПОБЕДЛИВА ГАРАНЦИЈА И ПОДДРШКА на КОРИСНИЦИТЕ на : Купи со доверба од Celestron, водечки бинокуларна и телескоп бренд, со седиште во Калифорнија од 1960 година. Купувањето е поддржан од страна на Ограничен Доживотна гаранција и неограничен пристап до технички тим за поддршка.Celestron е награда за победа Природата DX двоглед добива голема надградба со додавање на премиум ЕД цел леќи.Celestron е високо-квалитетни ЕД стакло испорачува видливо посветла, поостри слики во споредба со не-ЕД двоглед.Разликата е особено забележливо во услови на слаба светлина, како на пример во зора или мрак.Природата DX ЕД карактеристики целосно мулти-обложени оптика.Природата DX ЕД е голем birdwatching бинокуларна.Неговото целосно мулти-обложени оптика и Ba K-4 призми ќе се зголеми светлина трансмисија, што резултира во извонредно светло, многу детални квалитет на сликата, и ЕД цел леќи понатаму ќе се подобрат овие карактеристики, особено во услови на слабо светло.ЕД стакло, исто така ви помага место инсекти и растенија во блиска фокус на само 6.5 стапки.Овие премиум двоглед заедно се погодни за eyeglass wearers и вклучуваат заштитни поместена најлон случај за лесно складирање и преносливост.Нашата Природа DX ЕД 8x42 модел нуди 8x зголемување на моќта и одржува блиски фокус на само 6.5 стапки.Целта за квалитет спорт оптика и да ја добиете вашата двоглед од Celestron, светот е #1 водечките телескоп бренд во САД.Речиси 70 години на пазарот!.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.