• Обновено
Bringsine Бинокуларна - Остар Поглед, Брз Фокусот, Зумот Визија Оптички Телескоп со Широк Агол за Надворешна Birding Кампување Голф Завршувањето на Патување Посета, Прекло?

Bringsine Бинокуларна - Остар Поглед, Брз Фокусот, Зумот Визија Оптички Телескоп со Широк Агол за Надворешна

Оценката:
DEN 479.76

Тековен
Во магацинот.

Како да го користите вашиот бинокуларна : A : ВРЛ на вредноста : Поставување на interpupillary растојание од алчни телото и свиткување тоа се додека не ќе може да се види еден круг на гледање.Прилагодувањето за вашите очи, ќе бидат прикажани на ИПБ скала. (Забелешка на скала амбиент за подоцнежна употреба.) Б : Фокус : 1. Затворите вашиот десното око и вид на објект со твоите левото око.Фокусот на бинокуларна со ротирачки центарот фокус тркало додека сликата не се остри и јасни. 2. Отворете го вашиот десното око и да го затворите вашиот левото око.Ротирачки право окуларот до објектот забележан е остар и јасен(Забелешка на поставување на диоптријата скала за подоцнежна употреба.) 3. Двете страни(очите) сега е во фокусот и ќе треба да се користи само на центар фокус тркало да се фокусира на други објекти.Како да се грижи за вашиот бинокуларна : A : Чувајте ги леќите опфаќа (кои доаѓаат со твоите binoculat,освен компактен тип) на леќи кога binoculat не е во употреба.Б : Кога бришење на леќи,користете објективот крпа која доаѓа со таа бинокуларна,или мека,lintless крпа.В : Да се отстранат сите останатите нечистотии или smudges,да додавате една или две капки на isopropyl алкохол на платно.D : Чување на вашите бинокуларна во влага-слободен област.ВНИМАНИЕ : Прикажување на сонце може да предизвика трајно око штета.Не ги сонцето со овој бинокуларна или дури и со голо око.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.