• Обновено
Дрво Длето Алатка Поставува,Здрав Дрво Chisels Машини Алатки за Резба,се Отстранува Надолу Дрво,Дрво Струг Компонентите Алатки со Roll-Up за Носење,12 компјутери Set 6mm (1/4), 12

Дрво Длето Алатка Поставува,Здрав Дрво Chisels Машини Алатки за Резба,се Отстранува Надолу Дрво,Дрво Струг

Оценката:
DEN 1022.16

Тековен
Во магацинот.

【Потребните додатоци】 : целото поставено вклучува 1/2" дрво длето,1/4" дрво длето,1/4" круг на носот длето,1/4" плоштад дрво длето,1/4" кос дрво длето,1/4" дијамант точка длето,1/4" криви длето,1/4" "U" жлеб,1/2" дрво вртење жлеб,1/2" директно жлеб,9/6" директно жлеб,1/2" разделба алатка. 【Остар раб,Висока цврстина】На ножеви од дрво chisels се направени со појачани челик, остар раб, со голема цврстина.Не burs или недостатоци, што значи дека тие ќе бидат посилни и брзање отпорни. 【Лесен за Употреба】На длето рачки се направени од буковата, и ги заостри со нерѓосувачки челик обрачот, со цел да се обезбеди со најмногу удобно и најсилните зафат.На лесни се справи во комбинација со остар bevel работ ви овозможи да имаат оптимална контрола на резба chisels и издлаби секое дрво без напор и со висока прецизност.Овој дизајн ќе ви помогне да имаат повеќе влијание, и имаат подолг живот. 【Широка Примена】Најдобро може да се користи за резби во дрво, мебел резба, антички кат резба, бонсаи резба, играчки резба, бројките резба, животни резба, итн.Професионални гравирање, аматерски, студентите можат да го користат.Дури и ако прсти допир на сечилото вибрации, тоа нема да го оштети сечење прсти. 【Лесно да се Носат】Врвот одделение пластични случај пакувања, погоден за чување и подароци за испорака.Пакување го задржува chisels посебна па тие не висат на едни со други во транзит.Секој длето има некоја црна пластика работ guard за да го заштити совети од штета и да ги заштити и сè друго во вашата лента со алатки од добивање nicked или рбет.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.