• Обновено
Антички Плоштад Главата Заостануваат Завртки Обичен Челик во 1/4. x 3 во. (50 Завртки) од страна на Креаторите на Гром Дрвени Завртки за Реставрација и Машини Проекти

Антички Плоштад Главата Заостануваат Завртки Обичен Челик во 1/4. x 3 во. (50 Завртки) од страна на Креаторите

Оценката:
DEN 370.56

Тековен
Во магацинот.

Дијаметар : 1/4" Должина : 3" Главата Големина : 3/8".Плоштад главата заостануваат завртки се тешко да се најде антички завртка стил.Обичен челик заврши е совршен за суровини и индустриски изглед и е најдобро одговара за внатрешна апликации. 50 завртки по пакет.Answer : ___________________________ NOTE : обичен челик има лесното масло слој за отпорност на корозија за време на транспорт и складирање само како заостануваат завртки пред 100 години.Селски Обичен Челик Плоштадот Заостануваат Завртки плоштад главата заостануваат завртка, исто така познат како на плоштад главата заостануваат гром или тренер завртка, обезбедува традиционалните гроздобер изглед за вашиот проект.Овој стил на fastener првично беше рака-фалсификувани од страна на blacksmiths до Индустриската Револуција, кога хексадецимален-раководител стана сеприсутен.Квадратен-раководител е сега се бара од страна на blacksmiths, woodworkers, мебел градители, реставрација специјалисти, и други одлуки, кои се обидуваат да го дадат својот проект е автентична завршувањето на допир.Традиционалните обичен челик заврши содржи лесното масло слој, исто како тие се користат за да помогнат во спречување на корозија.Цинк позлатен сврзувачки елементи кои се повеќе типична на вашиот хардвер продавница не бараат масло за спречување корозија поради цинк заврши, но тие, исто така, не гледај селски.Овие ќе рѓа надвор, па тие се најпогодни за внатрешна проекти.Обичен суров челик сврзувачки елементи се честа појава во Европа но многу тешко да се најде во НАС.Целта на овие завртки малку ќе се носат со текот на времето да се произведе обичај, рачно направена изглед.Поради големиот износ на вртежи што може да се постигне од страна на плоштад-раководител заостануваат завртка за време на инсталацијата, пилот дупка е потребно за да се спречи завртка од кршење време embedment.ЗАБЕЛЕШКА : повеќето типични приклучоци се 12-точка (наменета за хексадецимален-раководител завртки) и не ќе работат со плоштад-раководител завртки.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.