• Обновено
ScudoPro Кенија Знаме Кратко Sleeve Велосипедизам Џерси за Мажи

ScudoPro Кенија Знаме Кратко Sleeve Велосипедизам Џерси за Мажи

Оценката:
DEN 887.76

Тековен
Во магацинот.

100% Влага Wicking Ткаенина.Увезени.Страничните панели се направи на Воздухот Решетката ткаенина за зголемување на струење, овозможувајќи за удобно возење.Мека ластичиња за ракави, џебовите, а половината да им помогне го задржи џерси во место. 3 задниот џеб, што им овозможи да ги зачувате повеќе објекти : во паричникот, телефон, копчиња, ужинка, итн. 16" должина скриен патент кои не се меша со дресови' дизајн.Проверете ја големината на табелата слика да се најде големина што одговара најдобро.Нашите дресови се направени од еластична микрофибер полиестер со microcells дека се овозможи максимална breathability, пропустливост на воздух, и абсорпција на вода.Ткаенината е дизајниран да фитил (нацртајте влажност оддалеченост од телото и ја истераат).Оваа функција помага да се задржи на возачот како да се излади и се суши што е можно.Нашите дресови се печатат користејќи напредна сублимација процес кој предизвикува постојан слики кои ќе не кора, крек, или исчезнат по повеќе мие.Еврото Се Намали.Ако ова е прв пат да ги порачате на нашите дресови и не сте сосема сигурни како да се она што Евро-cut значи, ние ве охрабруваме да ги видиш нашите големината на табелата како референтна алатка, која ќе ви помогне да се утврди соодветна големина за вас.Нашиот познат Клуб-намалување нуди удобен и anatomic одговара на возачот.Нашите велосипедизам дресови се со цел да се има тесна одговара.Ако сте еден неврзан rider и сакаат носи помалку построги џерси, ние ви препорачуваме да ги нарачате на следниот поголем големина.На пример, ако вие нормално ја носат Големи димензии кошула, тогаш треба цел големина XL, наместо.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.