• Обновено
Електронски Dial Индикатор Дебелина Колосек, Преносни Круг LCD Дигитален Микрометар Дебелина Мерење Алатка 0-12.7 mm

Електронски Dial Индикатор Дебелина Колосек, Преносни Круг LCD Дигитален Микрометар Дебелина Мерење Алатка

Оценката:
DEN 1173.60

Тековен
Во магацинот.

МЕРЕН ОПСЕГ : мерење спектар на електронски дебелина мерач е 0-12.7 милиметри, кој има широк спектар на апликации.ВИСОКА ТОЧНОСТ : Со метрички и инчни конверзија копчето, има 0.001 mm резолуција, лесен и прецизен во мерењето.МЕРЕЊЕ на ПОВРШИНАТА : Фино брусење, челик, прекалени и угасне мерење на површината е да се носат отпорен и издржлив.СО LCD ДИСПЛЕЈ : Брз мерење со палецот активирањето, со висока дефиниција LCD дисплеј, јасен и лесен за читање.ПРИМЕНЛИВИ СИТУАЦИЈА : Може да се користи за мерење на дебелина на меки материјали како што се хартија, филм, крпа, жица, итн.Спецификација : Предмет Тип : Електронски Дебелина Мерач Материјал : Алуминиум Школка + ABS Инженеринг Пластичен Капак Единица : Метрички и Инчни (префрлање) Екран : LCD Резолуција : 0.001 mm Мерен Опсег : Прибл. 0-12.7 mm / 0-0.5 Копчето Батеријата : 3 V CR2032 200m Ah (вклучени) Пакет Листа : 1 x Микрометар Дебелина Мерач 1 x Батеријата 1 x Пластична Кутија Забелешка : 1. Дебелината мерач е точно мерење алатка, па тоа треба да биде заштитен од влијанието и паѓа за време на употреба за да се избегне губење на прецизноста. 2. Чувајте го на чиста и да се избегне течни супстанции како што се вода од продира во дебелина мерач за да се избегне влијанието врз нормална. 3. Кога податоците, излезна порта не е во употреба, не се отстрани за излезниот порт покрие, и не допирајте на излезната порта со метални уреди, така што нема да се оштети електронските кола. 4. Нема напон може да се применува на кој било дел од дебелина мерач, а не се користи пенкало за да engrave, така што нема да се оштети електронските кола. 5. Кога не ја користите за долго време, батеријата треба да се отстранат.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.