• Обновено
HFBTE UM-4D Преку Бојата на Облоги Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Тестер Метар 0.025 20 0.60~508mm со TC510 Сонда Скенирање Слика Функција на Метални Цевки Дебелина Тестер

HFBTE UM-4D Преку Бојата на Облоги Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Тестер Метар 0.025 20 0.60~508mm со

Оценката:
DEN 566.40

Тековен
Во магацинот.

❤❤(1) UM-4 D ултразвучно испитување дебелина мерачи има преку наслика/слој функција.така отстранување на боја/облоги не е потребна. ❤❤(2) Snapshot A-Скенирање.Се стекнат : Ниска, Средна и Висока Добивка. ❤❤(3) Max/Мин Снимајте : тестер вредност,max ±(0.5% H+0.01 ) (над 10мм), H е дебелината на тестирани објект ❤❤Материјал Брзина Спектар : 500-9999m/s,0.0179-0.3937 во/ни ❤❤Display Mode : Нормален, Минимум / Максимум фати, РАЗЛ/RR% ❤❤V-Пат Корекција : Automatic ❤❤Ажурирање го Оценувате : Избор 4 Hz, 8 Hz, 16 Hz ❤❤Прилагодувањата за Аларм : Минимум и Максимум аларми.Опсег на 0.25 mm до 508 mm (0.010" да 20.00").Динамичен бранови промена на бојата на алармот ❤❤Јазици : Избор на Кинески, англиски, Јапонски ❤❤Моќ Барања : 2 AA size батерии(Батеријата не се вклучени во пакет) ❤❤работното Време : Околу 40 часа ❤❤Инструмент Shut-исклучување : Избор СЕКОГАШ НА или АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЊЕ по 5, 10, 20 минути на неактивност ❤❤Големина : 153mm X 76mm X 37mm(H X W X D) ❤❤Тежина : 280g Стандардна конфигурација : 1x UM-4 D Ултразвучно испитување Дебелина Мерач 1x Probe 1x Carrying Случај 1x User Прирачник 1x Certification дополнителна опрема : 1.Различни Сонди 2.Сондата Кабли 3.Чекор Калибрација Блокови 4.Комуникациски Софтвер и Гума Браници.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.