• Обновено
Обединетите Абразиви - САИТ 23464 Тип 1 14-Инчен x 1/8-Инчен x 20mm 5460 Макс. ВРТЕЖИ во минута со Голема М. А. В. - Многу Долг Живот Преносни Видов Cut-Off Тркала, 10-Пакет

Обединетите Абразиви - САИТ 23464 Тип 1 14-Инчен x 1/8-Инчен x 20mm 5460 Макс. ВРТЕЖИ во минута со Голема М.

Оценката:
DEN 2871.12

Тековен
Во магацинот.

Голем М. А. В. - Многу Долг Живот.Посебни силициум карбид жито.Супериорен сечење акција. 40% повеќе живот, отколку општата цел конкретни тркала.Ѕидарија, Асфалт, Бетон.Надворешни fiberglass засилување withstands offhand странични притисок за дополнителна безбедност и контролирани перформанси.Посебни силициум карбид жито формула обезбедува одлични сечење акција на ѕидот, бетон, камен и агрегат.Обединетите Абразиви, Inc./ТОЈ е приватно одржа компанија која е основана во 1970 година. Нашиот однос со САИТ, италијански корпорација основана во 1953 година, започна како што првиот произведен обложени абразивни belts.By 1975 година имавме прошири нашето производство да вклучуваат врзани абразиви.Силна посветеност помеѓу Соединетите Абразиви, Inc.и ТОЈ продолжува и денес.Ние сме добро познати во целиот свет за квалитет, постојаност, и на највисоко ниво на услуга.Ние сме една од најголемите и водечки производители на абразивни производи во светот.Ние само го користите премиум материјали.Ние побарувачка во согласност производствени операции и имаат најмногу ригорозна контрола на квалитетот за тестирање во индустријата.Обединетите Абразиви произведува целосна линија на царински абразиви : мелење тркала, сечење и тркала, купот на тркала, конуси, приклучоци и домаќин на слични врзани производи.Ние исто така, производство на широк спектар на пескарење листови, ленти, ролни, размавта дискови, влакна и PSA дискови.Плус, ние нудиме широка линија на жица четки, не-плетени абразиви, прецизност дијамант-сечење Волфрам Карбид Burs, дијамант тркала, како и целосна линија на додатоци.Од Производителот САИТ#23464, 14 x 1/8 x 20mm, 5,460 Макс. ВРТЕЖИ во минута, Тип 1, Големата М. А. В. - Многу Долг Живот Преносни Видов Cut-Off Тркала.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.