• Обновено
Деца Croquet Сет за 4-Плеери | Класичен Отворено Тревник Игра за Деца | Одлична за Роденден Партии, Излети, BBQs, и Повеќе | Доаѓа со Mallets, Топки, Wickets, и Носејќи Вреќа за Прено?

Деца Croquet Сет за 4-Плеери | Класичен Отворено Тревник Игра за Деца | Одлична за Роденден Партии, Излети,

Оценката:
DEN 671.76

Тековен
Во магацинот.

БЕЗВРЕМЕНСКИ ЗАБАВА, MINIATURIZED : Croquet е една од најслушаните двор игри во историјата, а сега можете да добиете на вашите деца во за забава.ОДЛИЧНО ЗА ДЕЦА : Mallets и топки се специјално големина за помалите играчи и да се одигра во помали подесувања.МНОГУ РАЗНОВРСНА : Дали сакате да играат надвор во дворот или да донесе забава внатре, овој сет е одлична за секоја пригода.АМЕРИКАНСКИ КЛАСИЧЕН : ги Учат вашите деца еден од најстарите слободно игра е во Америка Историја со овој специјален сет дека е наменета само за нив!.ЛЕСНО ЗА ЧУВАЊЕ : Set доаѓа со платно торба дека е лесно да понесете со вас било каде на следниот натпревар е.CROQUET ШТО Е-ВО РЕД!Croquet е еден од најсуштинските секојдневен отворено игри во историјата и е ужива од страна на Милиони луѓе низ светот.За жал, повеќето Croquet групи се премногу големи за децата да ги користат со оглед на heft на топки и должината на mallets.Добро, сега може да го споделат радоста на Croquet со вашите деца, со овој 4-Играч Деца Croquet сет од Круната Спортски Стока.Оваа група доаѓа во комплет со четири mallets, четири топки, два постигна удели, и целиот куп на wickets.Ќе имаат се што ви треба да играат вашите игри на Croquet со вашите деца!На Mallets сите доаѓаат во 4 класичен дизајни како жолта, сина, црна и црвена направен со дрвени материјали кои личат на оние што grownups употреба!Зошто Ќе Го Сакам Овие mallets се направени од високо-квалитет дрвени материјали и да се заврши со вода-базирани безбедно бои.Тие се совршено погодни за деца од сите возрасти.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.