• Обновено
Osg Chucking Reamer, 2.4650 во, 2 Fl, Карбид

Osg Chucking Reamer, 2.4650 во, 2 Fl, Карбид

Оценката:
DEN 12729.60

Тековен
Во магацинот.

Број на Флејта : 2. Месо Тело Вид : Прав.Месо Тело Кол. : 0.2510 во.Месо Тело Тип - Обработка : Прав.Спирала На Ветер : Неутрален.Вежба Reamer, Вежба Малку Големина во 1/4, Вежба Малку Точка Агол 118 Степени , Карбид, Дијамант Film Zoro # : G1688657 Mfr # : 750025416 Number на Флејта : 2 Shank Тип : Straight Shank Кол. : 0.2510 in Shank Тип - Обработка : Straight Spiral на Ветер : Neutral Material : Carbide Measurement Систем : Фракционо Inch Shank Големина : 0.2510"Примарен Материјал Примена ISO Код : OLarge Крајот Кол. : 6.38 mm Size : 1/4"Заврши : Diamond Reamer Примена : Низ Hole Primary Материјал Примена : Јаглерод Fiber Reamer Големина : 1/4 in Size - Децимална : 1/4" (0.2500)Материјал - Обработка : Carbide Coolant Преку : No Cutting на Ветер : Право Hand Cutting Насока - Обработка : Право Hand Dimension Тип : Фракционо Inch Flute Тип : Straight Item : Вежба Reamer Overall Должина : 4 in Decimal Еквивалент : 0.2500 Заврши - Обработка : Дијамант Film Flute Должина : 63.00 mm Drill Малку Големина : 1/4 in Drill Малку Точка Агол : 118 Degrees Drill Малку Материјал : Цврсти Carbide Coolant Фед : Не-Coolant Through Drill Малку Заврши : Дијамант Film Drill Малку Димензија Тип : Фракционо Inch Standards : Не Rated Shank Должина : 1.5197 in Taper Должина : 12.50 mm Material Одделение - Обработка : Висок Performance Series : EXOPRO АЕРО-СОН.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.