• Обновено
FARMCHUN : Тајландски Чили Пиперка Снегулки, 3.5 оз (99g) Тајландски птичја Чили, Зачинета Љубовник, Вкусот на Различни, од Суштинско значење Зачин Леќата за Cookshelf Кујна

FARMCHUN : Тајландски Чили Пиперка Снегулки, 3.5 оз (99g) Тајландски птичја Чили, Зачинета Љубовник, Вкусот

Оценката:
DEN 335.76

Тековен
Во магацинот.

Тајландски Чили Снегулки 4oz / 114g ($3.74 / унца) ЧИСТА Чили земјата е добиен од Северниот дел на фарма во Тајланд.Ние внимателно одберете свежи, потоа печено од јаглен и мелени топла црн пипер.Без конзерванс.ПРИРОДНИ црвената боја е од природно.Мелени пиперки се создаде топла и зачинета кој е главен вкус на птичја чили.СПАЈС ДО РЕЦЕПТ Чили снегулки се додава во пица, салата, жешко тенџере, супа, bbq, ориз, tocos, колбаси и многу повеќе храна.Исто така, да marinate месо, пилешко или свинско месо.БЕЗБЕДНОСТ ПЕЧАТ капакот на садот стеги надолу со тесни-запечатување и има 2 страни.Една има голема дупка и уште еден е за мала сума.Лесен за употреба.Основна СОСТОЈКА Chilli ги смета како еден од еден мора да зачини состојка во Азија намирници.Зачинета храна се ужива во целиот свет, а chilli-љубовник надолу голтка од мал – може да биде интензивна форма на вечера-време за забава.Дознајте во "FARMCHUN" Тајните на Храната.ЗА СВЕЖИНА : Ние препорачуваме да се купи онолку колку што користите.Птици око пипер е еден од најпопуларните традиционални готвење материјали од Тајланд и потпис Тајландски производи.Тоа е широко се користат во домаќинство и ресторан.Нашите chilies здроби не се премногу фини шушка, свежа и топла вкус.Во основа, луѓето прават земјата црвена чили пиперка како еден од главната состојка за Том Yum, морски плодови, рак, жаба, Нам Prik, Кари Паста, Рампа Тајландски или масло од сусам.Фарма Чун : Насока да use Add малку birdseye chillies до вашата храна.Се меша и зачини во секое месо, пред се промешува-срј или печено чили пиперка.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.