• Обновено
Соларни Чекор Светла,Соларни Палубата Светла,Супер-Светли LED Walkway Светлина Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Отворен за Безбедност Светилки за Скалите Патио Градина

Соларни Чекор Светла,Соларни Палубата Светла,Супер-Светли LED Walkway Светлина Нерѓосувачки Челик Водоотпорен

Оценката:
DEN 287.76

Тековен
Во магацинот.

'Авто-on' во текот на ноќта и 'Авто-off" од ден / Секоја светлина карактеристики 3 LED Светилки.Соларни скалило светла од Signstek, напојува од страна на sun и наплаќа преку monocrystalline силикон соларни панели.Водоотпорен & Трајни Солидна нерѓосувачки челик конструкција за да издржи години на дожд, снег, мраз и ветер.Совршен за возвишеното скали, патеки, палуби, градини, итн., или да го користите како особен акцент светлина за тревниците, градините, итн.Она што Ќе Добиете : 12 ПАКЕТ Elelink Соларни Чекор Светла.ELELINK обезбеди 12-месечна гаранција и пријателски услуги на клиентите.Product Overview Оваа модерната LED соларна скалило светлината е фантастична за осветлување, декорирање и означување.Тоа може да биде лесно да се монтирани или вертикално или flatly на скали, патеки, градини, поштенски сандачиња, палуби, доковите и огради.Батеријата му овозможува на светлината за да се кандидира до 9 часа во текот на ноќта и полнете автоматски во текот на денот.На monocrystalline силикон соларен панел е во можност да собираат соларна енергија дури и на запад дена.Вие не треба да се направи нешто, бидејќи светлината себе ќе се вклучи во текот на ноќта и надвор во текот на денот.Овие Панели се потрајни од конвенционалните стакло светилки и се поефикасни.Поставување и монтажа A. Притиснете на АВТО/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче, да ги задржи на светлината "AUTO" модел.Б.Вежба две дупки на 7mm дијаметар во скалило.На хоризонтална оддалеченост на овие две дупки е 76mm.Потоа приклучете го предвидено од пластични stopple во дупки и завртка во завртки во ѕид досега, како што гром главата боди околу 5~8мм.В.Висат-up сончевиот скалило светлата врз завртки (2 парчиња) и бидете сигурни дека тоа е стабилна.Забелешка ве Молиме да се стави светлината под стандард сончева светлина 6 до 8 часа пред да го користите.Спецификации Соларен Панел : Monocrystalline силикон соларен панел LED Type : Floodlight светла Боја : Бела LED Моќ : 0.12 W Лумен : 10~12 Батерија : 1.2 V/600m AH ААА Ni-МЗ Материјал : не ' Рѓосувачки Челик +ABS+ PC Производ Димензија : 10*2.3*8.3 cm Нето Тежина : 86.5 g Пакетот Вклучува 2 x Elelink Соларен Погон LED Светло 4 x Завртки Сет Забелешка : 1. Работната сила на соларен панел ќе биде под влијание на временските услови, локација итн. 2. Се наплаќаат само кога се префрла на "ON". 3. Водоотпорен во врнежлив и влажни услови, но не се натопи тоа намерно во вода.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.