• Обновено
RMP 6061-T6 Алуминиумски Круг Цевка, 2 OD x .125 Ѕид, 48 Должина, Исфрлени, Неполиран (Мил) Финиш

RMP 6061-T6 Алуминиумски Круг Цевка, 2 OD x .125 Ѕид, 48 Должина, Исфрлени, Неполиран (Мил) Финиш

Оценката:
DEN 1174.80

Тековен
Во магацинот.

Направени од 6061 Алуминиум.Голема Weldability.Материјал произведен да T6511 спецификации, исто така, ги исполнува T6 барања.Неполиран (мил) Финиш.На 6061 Алуминиумски круг цевка, понекогаш се нарекува празен круг прачка, е произведен да T6511 спецификации и, исто така, ги исполнуваат T6 барања.Круг цевка е екструдиран без заварување линии.На 6061 алуминиум има добра weldability.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.