• Обновено
Mezzetta Не-Pareil Capers, Увезени Гурманските, 4 Унца

Mezzetta Не-Pareil Capers, Увезени Гурманските, 4 Унца

Оценката:
DEN 1231.20

Тековен
Во магацинот.

МЕДИТЕРАНОТ ДОМОРОДЦИ - Покривот грмушки може да биде забележан од одгледување на диви во карпести crags и на крајбрежните карпи.РАКА БЕРЕ - Откако ќе се достигне саканата големина тие се бере потоа се сушат во топли Медитерански сонцето.СОВРШЕНО КИСЕЛА - Повеќето capers се кисели во саламура на оцет или вино.САМО ТИЕ НАЧИНОТ на кој ТИЕ СЕ - Кисела capers може да се користи директно од тегла.MEZZETTA - Големи нешта доаѓаат во стаклени тегли.Marzetta Покривот Не Опасност.Capers се unripen цветни пупки на повеќегодишни буш роден на Медитеранот.Овој производ е произведен во Турција.Замрзнување и Ладење Температурата на производот е Амбиентот : на Собна Температура.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.