• Обновено
Lundberg Кратки Зрна Кафеав Ориз, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО Проектот Потврдена, Вегетаријанци, Кошер, Интегрални Житарки, Кафеава, 32 Унца (Пакување од 6), 192 Унца

Lundberg Кратки Зрна Кафеав Ориз, Глутен-Бесплатно, Не-ГМО Проектот Потврдена, Вегетаријанци, Кошер, Интегрални

Оценката:
DEN 862.56

Тековен
Во магацинот.

Содржи : 2lb (6 на број) на Lundberg Кратки Зрна Кафеав Ориз.На провизии главен, Кратки Зрна Кафеав Ориз држи заедно кога се готви - Неговата суптилна, налудничав арома и вкус направи тоа разноврсна—совршени за ориз чинии и други секојдневни јадења, кои повик за мека, еластична текстура - Плус, тоа е богат извор на целата-житарици.Расте со земјата-зачувување практики, нашата 20+ ориз и quinoa сорти се одгледуваат за да се зголеми вкусот на секоја мала жито - Долго, кратко, црна, кафеава, бела, црвена, и помеша - Секој број носи нешто друго да табелата.Не-ГМО Проектот Потврдена, Заверена од пченица-Бесплатно, Вегетаријанци, Кошер, 100% Интегрални Житарки.Од 1937 година, нашето семејство е во пораст здраво, голема-дегустација ориз додека одржливо со тенденција да почвата, воздухот, водата и живиот свет како внимателно како нашите културикога ќе изберете Lundberg, можете да се чувствуваат сигурни дека сте bettering светот со секој залак.Вкус Име : Браун Кратки Зрна На провизии главен, Кратки Зрна Кафеав Ориз држи заедно кога се готви.Неговата суптилна, налудничав арома и вкус да ја направат совршена за ориз чинии и други секојдневни јадења, кои повик за мека, еластична текстура.Повеќе, својот богат извор на целото жито добрина!.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.