• Обновено
Канализација Камера, 512Hz Предавателот Sonde за Цевки Локација Endoscope 7LCD DVR Екран Водовод Borescope Инспекција Камера IP68 Водоотпорен Мозоци Змија 165FT Кабел (Вклучуваат 512Hz Пр?

Канализација Камера, 512Hz Предавателот Sonde за Цевки Локација Endoscope 7LCD DVR Екран Водовод Borescope

Оценката:
DEN 3048.00

Тековен
Во магацинот.

512 Hz Локатор:На канализација Инспекција камера карактеристики 512 Hz Sonde Предавателот изградена-во истрагата камера.Сега тоа станува лесно да се посочи на локацијата на сондата со 512 Hz предавателот со користење на 512 Hz приемник.Заштедите време и пари и да ги искористат предностите на оваа голема функција.Широк Спектар на Компатибилност : Нашата 512 Hz канализација цевка локатор на примачот може да се користи во врска со вашиот 512 Hz канализација инспекција камера со предавател да ви помогне брзо најде каде е проблемот лежи во длабочините, заштедува драгоцено време.Не само што е лесна за работа, но нашата аналогни приемник може да се користи со било која предавателот што пренесува 512 Hz сигнали.Следење со DVR:Оваа канализација камера со sonde има 7" LCD дисплеј и доаѓа опремување со DVR единица за да ви овозможи да снимате ваши видео записи и слики.Нашите цевковод камера систем, исто така, вклучува 8 GB SD картичка за лесно складирање и леснотијата на пренесување на вашиот компјутер.Кабел & Камера:Нашите канализација камера со локатор доаѓа со 165ft pushrod ролна на полу-цврсти кабел.На сондата, камера, исто така доаѓа со 12 LED светла кои се прилагодливи и на камерата има водоотпорен рејтинг на IP68. Ве молиме имајте во предвид кабел е изработен од fiberglass и не може да биде свиткана помалку од 90 степени.Батерија на:Нашите цевка цевовод инспекција камерата е опремена со батерија 4500m Ah 12 V батерија која може моќ на цевка инспекција камерата до 8 часа на едно полнење.Ние препорачуваме да ја полните вашата инспекција на камерата кога за прв пат го прима тоа да се овозможи подобро здравје на батеријата.(512 Hz Примачот на Батеријата не се вклучени).PRANITE е вашиот производителот на канализација мозоци цевка камера и инспекциски системи.Нашата камера систем обезбедува висока резолуција, боја слика.која е од непроценливо значење при оценувањето на конкретни материјали во линија блокада и за оценување рѓа,корозија или блокада.Ги користат нашите системи за да се испита цевки, одводни канали, воздушни канали, chimneys, гас отвори и повеќе.Лоцирање погребан комунални услуги користи за да се биде тешка.Не повеќе!Со моќен 512 Hz Sonde предавателот, локацијата е полесно од било кога.Нашата инспекција камера системи може да се користи од страна на општините, plumbers, контактори и граѓанското/животната средина инженери.Ние сме тука за поддршка на нашите клиенти со обезбедувањето на првата класа на професионални.за поддршка на корисниците преку обезбедување до 12 месеци на постојано консултантски услуги за нашите производи.и да се обезбеди пријателски и лесен-за-пристап за поддршка на корисниците.Батеријата Големина : 4500m Ah.Батеријата Напон : 12 V.Следи Екран Тип : 7" Колор LCD.Камера Сензор : 1/3 CMOS.Работа на Пат : 6-8 часа.Фреквенција : 512 Hz.DVR Единица : Дигитално снимање на видео и слики.

Параметри на производот

Battery Size:
4500mAh Battery Voltage

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.