• Обновено
FansArriche Свеќа Боја - 24 Живописни Бои Свеќа Одлуки Течна Боја за Свеќа Одлуки - Свеќа бои Боја, Безбедно и Природни

FansArriche Свеќа Боја - 24 Живописни Бои Свеќа Одлуки Течна Боја за Свеќа Одлуки - Свеќа бои Боја, Безбедно

Оценката:
DEN 407.52

Тековен
Во магацинот.

【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】за Разлика од традиционалните свеќа боја блокови, нашите течни свеќа боја е полесно да се користи, не треба да се чека да се топи, и тоа нема да остави останува.Млазницата може да ви помогне да го контролираат доза лесно. 【ДОЈДЕ СО МЕТАЛИК БОИ】Ние обезбеди специјална металик бои за вашиот свеќа правење избор : gilt злато, бронза, црното злато, брилијантно сина, сребрена сива и аурора белата што може да направи вашиот восок занает повеќе атрактивни.Металик боја ќе биде повеќе единствени во гел восокот. 【ВИСОКО КОНЦЕНТРИРАНА】Опремен со добро умирање ефект и висока боја рендерирање, неколку капки може да оди на долг пат.Можете исто така да мешавина од нив да постигне боја ве очекува!Ако сакате потемна ефект, можете да додадете повеќе свеќа боја. 【БЕЗБЕДНО ДА се КОРИСТИ】Нашите свеќа восок течна боја се безбедни во кожата контакт, не-токсични и без мирис, екстремни стабилна во отпорност на топлина.Тоа може совршено да се совпаѓаат со сите восоци, и остави не останува во вашиот восок. 【ШИРОКА ПРИМЕНА】 Нашите течни свеќа восок боја бои за свеќи одлуки може да се широко се користи на Соја восок, Восок, Дланка восок, Гел, восок, Желе восок, Парафински Восок, дури и Сапун Боење.Без разлика употреба на боја посебно или се меша со друг, овие течни свеќа боја ќе ви помогне во создавање бескрајни и дизајни.Ве молиме тресат добро пред употреба.Ве молиме да се намали на млазницата дијагонално со ножици.Додадете боја сакате да се постигне најдобар ефект.Ве молиме да ги покрие и да се стегне шише капаче по употребата.Иако ние не сме некоја голема компанија, ние се секогаш во потрага по и обезбедување на производи, кои се и добро цени и висок квалитет за клиенти.Ние го цениме секој клиенти повратни информации и коментари, па како да се подобри клиенти искуство.Ние ги слушате гласовите на нашите клиенти и вредноста на нивните ставови и мислења за подобрување на квалитетот на нашите производи и услуги.Клиентите Задоволство и препорака се она што ни се задржи се движи напред.Вклучува На Темно Црвена, Peony, Камелија, Fuchsia, Корали, Tangerine, Тропски Портокал, Лале, Gilt Злато, Бронза, Бојата На Кожата, Емералд Зелена, Борови Зелена, Пруски Сина, Кобалт Сина, Брилијантно Сина, Магла Пурпурна, Виолетова, Црна Злато, Доведе Сива, Сребрена Сива, Бела, Црна, Аурора Бела.Овие свеќа боја боја се многу концентрирани, малку оди долг пат, само капка добие силна боење ефект.се меша и во Соја Восок, Восок од Пчели, Желе Восок, Гел, Восок и Дланка Восок.Ве молиме тресат добро пред употреба.Ве молиме да се намали на млазницата дијагонално со ножици.Додадете боја сакате да се постигне најдобар ефект.Ве молиме да ги покрие и да се стегне шише капаче по употребата.Дозирање : . 0.35 оз-1.05 оз на течни свеќа боја за 2.2 lb на свеќа восок.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.