• Обновено
Kimble 14000-1000 Borosilicate Стакло со Ниска Форма Грифин Beakers, 1000mL Капацитет (Случај на 24)

Kimble 14000-1000 Borosilicate Стакло со Ниска Форма Грифин Beakers, 1000mL Капацитет (Случај на 24)

Оценката:
DEN 3733.44

Тековен
Во магацинот.

BEAKER,ГРИФИН,НИСКА,СКАЛА,1000 ML.KIMAX beakers понуди одлична механичка сила и издржливост при давањето на висока отпорност на хемиски напад и термички шок.Тие биле главен во истражувачки лаборатории за многу генерации и се достапни во различни големини од 10 до 4000 m L.На beakers има бела, двојна скала ознаки и бела мат-заврши одбележувањето област наменета за употреба со обичен молив.Тие се погодни за употреба на hotplate.Уп : ASTM Метод D2070. Тие ги исполнуваат условите за Американското Здружение за Испитување и Материјали (ASTM) E438, Тип I, Класа А, Стандардна Спецификација за Стакло во Лабораториски Апарати. 33 проширување borosilicate стакло има низок коефициент на термичка експанзија, многу висока отпорност на хемиски напад, и тешки ѕидови кои се минимизира ризикот од механичко оштетување за време кога топлина се применува.Beakers се користи за мерење на квалитетот за тестирање, земање мостри и истражување, и во лабораторија апликации во хемијата, образование, истражување, и животот наука апликации.Kimble Потера Живот Наука и Истражување Производи произведува научна лабораторија стакло под Kimble Потера KIMAX бренд.Компанијата има свои корени во Kimble Стакло и Kontes Стакло и сега е поделбата на Gerresheimer Група.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.