• Обновено
WEBEEDY Дрвени Магнетни Риболов Игра за Години, Фината Моторика Вештини Мачка-Форма Риболов Играчка, Предучилишна Подароци за Децата Деца

WEBEEDY Дрвени Магнетни Риболов Игра за Години, Фината Моторика Вештини Мачка-Форма Риболов Играчка, Предучилишна

Оценката:
DEN 455.76

Тековен
Во магацинот.

2 во 1 montessori играчки за години : сет содржи 10 мали риби на различни бои и 6 обоени инсекти.Риболов прачка, риба тело и грешки се вградени магнети, кои се цврсти и не е лесно да падне.Мултиплеер игра : нашата риболов одбор може да се игра до 2 членови, па деца може да се игра со нивните семејства, пријатели, или соученици.Во ограничен-време за риболов на конкуренцијата, можете да фати повеќе риба со вашите пријатели од било кој друг.Едукативни играчки : малку дрвени магнет риби се печатени со број од 1 до 10, одлична за децата да се идентификуваат броеви и да научат да бројат.Тоа не е само забава активност за вашите мали деца, но, исто така, е одлична играчка за учење на пребројувањето на гласовите, боја признавање.Вештини за подобрување : дрвени градежни блокови помогне да се стимулира децата имагинација и креативност, развивање на рака-на око и координација, способност, фината моторика вештини, вештини за решавање проблеми, форма и боја за признавање на способноста за концентрација.Совршен подарок : тоа е прекрасно учење играчка подарок за децата од предучилишна возраст.Тоа донесе радост и среќа на децата детски живот.Топ идеален подарок за сите прилики како што се роденден, ноќта на вештерките, денот на благодарноста, божиќ.Се воведе WEBEEDY Дрвени Магнетни Риболов Игра за Години, Фината Моторика Вештини Мачка-Форма Риболов Играчка, Предучилишна Подароци за Децата Децата Материјали : дрво, Дрвени блокови помогне да се стимулира децата имагинација и креативност, развивање на рака-на око и координација, способност, фината моторика вештини, вештини за решавање проблеми, форма и боја за признавање на способноста за концентрација.Тоа донесе радост и среќа на децата детски живот.одлично за возраст од 3 години и постари, сет е идеален за родендени, празници, playdates, предучилишните установи, дневни центри, или за некоја посебна прилика.Топло информации : Дрвени играчки се натопи-боење, и тие не може да биде натопена во вода или избриша со влажна крпа.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.