• Обновено
Aclorol LED Неонски Лента, Светлата за 5V WS2812B Addressable Сон Боја за DIY Bedroom Свадба Партија Барови Рекламирање Оркестарот Црна PCB+ 15PCS Неонски Монтажа Клипови

Aclorol LED Неонски Лента, Светлата за 5V WS2812B Addressable Сон Боја за DIY Bedroom Свадба Партија Барови

Оценката:
DEN 1776.00

Тековен
Во магацинот.

WS2812 B Неонски Светла LED Лента:во Споредба со обичните LED ленти, ова неонски лента има дебел и флексибилни црна ssilicon ракав околу неа, што го прави овој неонски лента повеќе флексибилна и лесно може да се наведнуваат тоа да го она што го сакате форма. (Забелешка : не Постои само селотејп на задната страна од овој вид на неонски во дресот на светлината!).Поединечно Addressable Неонски Знак:Еден WS2812 B IC контроли на ЕДЕН ЛЕР, лесно да ги програма кога ќе се користи програмабилни контролор, како што Т-1000, K1000 C итн.Тоа исто така може да се контролира од страна на СТАН контролори, како SP106 E, SP105 E, SP601 E, SP107 E и др.и реализација на различни динамички ефекти, како што се постепена промена, strobing, виножито, бледнее, дишењето итн.Можете исто така да DIY боја ефекти вашето сакате.ШИРОКО се КОРИСТИ : водоотпорен IP65,може да се широко се користи на ЛОГОТО екран, рекламирање одбор, отворено рекламирање знаци и се применува на хотелот, КТВ, барови, комерцијални улица атмосфера осветлување.Добро за замена на традиционалните неонски знаци.Доаѓа со 15pcs висок квалитет на силни магнетни монтажа клипови, вклучувајќи три различни агли, како и 90°загради,180°загради,паралелно загради.Ако вашиот монтажа површината е магнетни, клипот автоматски ќе се апсорбира, а нема потреба да се удар со дупки за монтажа и фиксација да ги исполни вашите различни потреби.Моќен лепило : Безбедно и лесно да се лепат на ѕид мазни, компјутерска маса, кревет, ТВ, мебел, метал, пластика, дрво и керамички површини.Силно лепило, така што ќе не мора да се грижите за паѓање на светлината лента за време на инсталацијата.Постојат 15pcs rustproof завртки, кои директно може да се користи за засилување во некои посебни пригоди.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.