• Обновено
20PCS Анти-Пропадна Снег Синџири за Гуми за Камиони Универзална Прилагодливи Автомобил Гума Синџир Против Пролизгување на Ланци за Снег Zip за Кал Снег Влечење

20PCS Анти-Пропадна Снег Синџири за Гуми за Камиони Универзална Прилагодливи Автомобил Гума Синџир Против Пролизгување

Оценката:
DEN 1677.60

Тековен
Во магацинот.

【 ПАКЕТ СОДРЖИНА 】 : ќе добиете 20 автомобил гума синџири.Препорачуваме инсталирањето на најмалку 5 гуми синџири на секој главните диск тркало.Погоден за снег, кал и стрмни падини. 【 ПРОТИВ ПРОЛИЗГУВАЊЕ ШЕМА 】 : Зголемување на површината за контакт, на анти-лизга моделот е подлабоко, анти-лизга ефект е подобро, и отпорност на абење е зголемена.Надолжната цик-цак модел може да се зголеми на управниот отпор на гуми и да се спречи sideslip.Малиот плоштад точки може да се скрши мразот, отпорност на абење, одговара на гуми ефикасно, имаат добри мраз кршење и анти-пропадна перформанси, и силен мраз кршење способност. 【 ВОЗДУХ ЈАЗОТ BLANKING 】 : Зголемување на длабочината на анти-пропадна жлебот за да формираат неколку зафат поени, зголемување на триење меѓу гумата и на земјата, и да се постигне безбедност ефект на снег отстранување и анти-пропадна.Постојат анти-пропадна поени на грбот за да се спречи гуми и ланци за снег од лизгање и да се зголеми безбедноста фактор. 【 ЗДРАВ & ТРАЈНИ 】 : употреба на засилен и зајакнато нови најлон материјал, мазен изглед, висока сила, добра цврстина, отпорност на триење, шок апсорпција, отпорност на топлина, во прилог да не се лизга особини, во голема мера намалување на бучавата. 【 ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА 】 : Лесна инсталација, лесен и брз, нема потреба да се движи возилото или отстрани гуми, и мажите и жените можат да го користат, погоден за гума ширина помеѓу 145mm~295mm.Автомобил анти-пропадна синџир е дизајниран за автомобилската безбедност и дизајн на користењето на автомобилската безбедност на снабдувањето.Може да се користи во снег гуми лизгава кал лизгава и шлаг ситуации.Автомобил анти-пропадна синџир не е само сезонски производи, што не е само во зима и дожд и снег времето може да игра улога во истиот скијање, крос-кантри, поле за истражување, планински возење и друго Возило возење ситуација е незаменлив улога.Особено во зима снег на патот, да може ефективно да се гарантира возила возење безбедност.СОВЕТИ : 1. Ланци за снег, не се семоќен.Препорачливо е да се инсталира 5 ланци за снег на гумата. 2. Инсталирајте цврсто во воздух исполнет простор и не може да се инсталира железо хабови 3. Препорачливо е да го инсталирате на главните диск СЕРВИС и ГАРАНЦИЈА : Ако имате било каков проблем или ви треба помош, ве молиме контактирајте со нас без двоумење, ние ќе го реши тоа за вас.се надевам дека ќе ви се допадне на нашите производи и имаат прекрасно искуство,Вашето задоволство е целта на нашите услуги.ИЗВЕСТУВАЊЕ : *се Должи на разликата на светлината и на екранот, бојата на производот може да биде малку поинаков од сликата. *Поради рацете на мерење, ве молиме овозможи мало мерење на отстапување.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.