• Обновено
Microliter 16-2000-S Silanized Завртка Тема Headspace Шишенцето, Јасно, 20 ml Капацитет, 22x75 mm (Пакување од 100)

Microliter 16-2000-S Silanized Завртка Тема Headspace Шишенцето, Јасно, 20 ml Капацитет, 22x75 mm (Пакување

Оценката:
DEN 3516.72

Тековен
Во магацинот.

Овие headspace ампули нудат одлични перформанси. 20ml капацитет.Јасно.Завртка тема.Ампули се направени од Тип 1 borosilicate стакло и работат добро на Perkin Elmer, Agilent, CTC Analytics, Shimadzu, Tekmar, и други headspace авто samplers.Тие се исполнат строги tolerances поставени од страна на производителот на инструментот.Капи се направени од сина полипропилен.Секој стакло шишенцето е precleaned и пакувани во ISO Класа 7 (Класа 10, 000) cleanroom, во кутија со ознака на Класа 10 K печат.Резултатот е шишенцето што надминува повеќето ОЕМ барања без дополнителни трошоци.Почиста ампули се подобри ефикасноста преку елиминирање на речиси сите particulate.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.